آمریکا قربانی اسراییل می شود؟ – اکسیداک

آمریکا قربانی اسراییل می شود؟ - اکسیداک

 30 ایالت آمریکا درگیر جنبش دانشجویی است و نیروهای فدرال و ایالتی بشدت در حال کنترل اوضاع هستند. این در حالی است که آمریکا در آستانه انتخابات نیز قرار دارد. به همین دلیل چنانچه شرایط در آمریکا از کنترل خارج شود، اساسا آمریکا قربانی رژیم صهیونیستی خواهد شد.

به گزارش اکسیداک، حسن هانی زاده، کارشناس جهان عرب در یادداشتی اختصاصی برای جام جم آنلاین نوشت:210 روز از جنگ در غزه می گذرد و این روزها نظرات مختلفی درباره احتمال حمله زمینی نیروهای نظامی رژیم صهیونیستی به رفح یا لبنان مطرح می شود. در این خصوص به نظر می رسد سرنوشت بنیامین نتانیاهو به رفح گره خورده است، زیرا اگر دست به ماجراجویی بزند، برخلاف اراده مقامات آمریکایی و اروپایی عمل کرده است، زیرا آن ها حمله به رفح را به دلیل اینکه چالش جدی منطقه ای بشمار می آید، خط قرمز می دانند. 

لازم به یادآور است که رفح با مصر هم مرز است و چنانچه رژیم صهیونیستی به این منطقه حمله نظامی زمینی انجام دهد، صدها هزار نفر به سمت مرز مصر کوچ خواهند کرد و این شرایط برای مصر مناسب نیست. به همین دلیل احتمال دارد که مصر از دایره همکاری اروپا و آمریکا خارج شود و مسیر دیگری را در پیش بگیرد و در نتیجه فضای منطقه بحرانی تر خواهد شد.

چنین مسایلی در خصوص حمله زمینی به رفح سبب شده است که برای پیشگیری از این اقدام هشدارهایی از سوی کاخ سفید برای بنیامین نتانیاهو ارسال شود. اما اگر این اتفاق بیفتد، اختلاف نظرها بین آمریکا و کابینه نتانیاهو تشدید خواهد شد.

در این بین البته بحث و احتمال حمله ارتش رژیم صهیونیستی به لبنان نیز مطرح است. با توجه به این شرایط و اینکه نتانیاهو تلاش می کند، برای رهایی از باتلاق غزه بحران را به کشورهای دیگر منطقه منتقل کند. اما آمریکایی ها تلاش می کنند که بحران را هرچه زودتر تحت کنترل در آورند، زیرا این روزها آن ها در آستانه انتخابات قرار گرفته و شرایط مناسبی ندارند؛ 30 ایالت آمریکا درگیر جنبش دانشجویی است و نیروهای فدرال و ایالتی بشدت در حال کنترل اوضاع هستند. در واقع چنانچه شرایط از کنترل خارج شود، اساسا آمریکا قربانی اسراییل خواهد شد.

بنابراین به نظر می رسد آمریکایی ها به دنبال این هستند که وضعیت غزه را کنترل کنند و مانع از این شوند که اسراییل به منطقه دیگری حمله کند. در راستای این تلاش ها اخیرا نیز وزیر خارجه فرانسه به لبنان سفر کرده بود. با این حال به نظر می رسد اسراییل در شرایطی قرار ندارد که بتواند به لبنان حمله کند. اما احتمال حمله نظامی زمینی به رفح از سوی رژیم صهیونیستی وجود دارد.

به این ترتیب لازم به یادآوری است که آمریکا و اروپا در آستانه یک تحول سیاسی اجتماعی قرار دارند. آن ها هزینه پشتیبانی از رژیم صهیونیستی را پرداخت می کنند و جنبش دانشجویی اخیر که آمریکا و برخی کشورهای اروپایی را فرا گرفته است به نوعی حکم بیداری وجدان بشریت را دارد که حاکمان آمریکا تلاش می کردند، آن را نادیده بگیرند.

پایان خبر اکسیداک

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آمریکا قربانی اسراییل می شود؟ – اکسیداک" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آمریکا قربانی اسراییل می شود؟ – اکسیداک"، کلیک کنید.