اجاره زمین کشاورزی به اتباع خارجی ممنوع است

اجاره زمین کشاورزی به اتباع خارجی ممنوع است

به گزارش خبرگزاری اکسیداک از قزوین؛ عباس کاظمی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قزوین در جلسه کمسیون ساماندهی اتباع خارجی استان قزوین تصریح کرد: در یک سال گذشته با همکاری دستگاه های مختلف، اقدامات موثری در حوزه ساماندهی اتباع خارجی صورت گرفته که قابل تقدیر است.

وی افزود: در همین راستا در این مدت، بیش از 3 هزار تبعه غیرمجاز از استان به موطنشان بازگردانده شدند، در ادامه نیز انتظار می رود تمامی دستگاه ها با تکیه بر قوانین تلاش خود را به کار بگیرند تا زمینه حضور اتباع بیگانه غیرمجاز در سطح استان فراهم نشود؛ امیدواریم با طرد و بازگشت اتباع غیرمجاز بیگانه دیگر شاهد حضور اتباع خارجی غیرمجاز در استان نباشیم.

کاظمی بیان کرد: استفاده از اتباع خارجی غیرمجاز در مشاغل توسط کارفرمایان تخلف است و جرایم قضایی و مالی به همراه دارد، همچنین مهاجرین دارای مدارک معتبر اقامتی و پروانه قانونی اشتغال نیز تنها در مشاغل تعریف شده مجاز در پروانه اشتغالشان می توانند به فعالیت بپردازند در غیر این صورت با افراد خاطی و کارفرمایانی که از آنها استفاده می کنند به شدت برخورد خواهد شد.

وی با اشاره به ظرفیت کشاورزی استان، گفت: اجاره زمین های کشاورزی به اتباع خارجی ممنوع بوده و متخلفین به دستگاه قضایی معرفی خواهند شد، همچنین انعقاد اجاره نامه منازل مسکونی در مناطق مجاز صرفاً با اخذ مجوز از اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری قزوین مقدور است.

معاون سیاسی استاندار قزوین یادآور شد: از هم استانی های قزوینی می خواهیم از در اختیار قرار دادن سیم کارت، کارت های بانکی ، خرید و فروش انواع وسایل نقلیه بدون اخذ مجوز، فروش منازل مسکونی به اتباع خارجی غیرمجاز امتناع ورزیده چرا که این موضوع ممکن است تبعات جبران ناپذیری برای آنان داشته باشد .

گفتنی است در این جلسه خسرو طریقی مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استان گزارشی از وضعیت اتباع غیرمجاز در استان ارایه کرد.

46

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اجاره زمین کشاورزی به اتباع خارجی ممنوع است" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اجاره زمین کشاورزی به اتباع خارجی ممنوع است"، کلیک کنید.