اولین خودروی تمام الکتریکی خودروساز چینی ناکام ماند

اولین خودروی تمام الکتریکی خودروساز چینی ناکام ماند

فروش خودروهای لی آتو در میان تقاضای کم برای خودروهای الکتریکی با شکست مواجه شد و با فروش 24.25 میلیارد یوان، برآورد 26.71 میلیارد یوان را از دست داد.

به گزارش اکسیداک، فروش خودرو لی آتو در سه ماهه اول برآوردهای تحلیلگران را نادیده گرفت زیرا تحویل اولین خودروی تمام الکتریکی آن از اهداف خود دور ماند.

این خودروساز چینی فروش خودرو را 24.25 میلیارد یوان ( 3.6 میلیارد دلار) برای سه ماه منتهی به 31 مارس گزارش داد که نسبت به سال گذشته 32 درصد افزایش داشت اما کمتر از 26.71 میلیارد یوان مورد نظر تحلیلگران بود. لی آتو در بیانیه ای اعلام کرد که درآمد خالص سه ماهه اول این شرکت 1.3 میلیارد یوان بوده است. بر اساس داده های جمع آوری شده بلومبرگ، انتظارات تحلیلگران برای سود 1.6 میلیارد یوان بود.

لی آتو در سه ماهه گذشته 80 هزار و 400 وسیله نقلیه تحویل داد که شامل اولین محموله های اولین مدل الکتریکی باتری دار؛  ون MEGA هفت نفره است. تقاضای اندک برای این ون، که از 559 هزار و 800 یوان شروع می شود، لی اتو را مجبور کرد که هدف تحویل سه ماهه خود را از 100 هزار به 130 هزار دستگاه به بین 76 هزار تا 78 هزار دستگاه کاهش دهد.

قبل از عرضه MEGA، محدوده لی آتو شامل خودروهای برقی با برد وسیع با موتور بنزینی برای شارژ باتری ها بود. پیش بینی می شود تحویل خودرو در سه ماهه دوم بین 105 هزار تا 110 هزار دستگاه در مقابل انتظار بازار برای حدود 130 هزار و 692 دستگاه باشد.

لی آتو علاوه بر فروش ناامیدکننده ون جدید خود، با رقابت فزاینده ای از سوی شرکت های تازه وارد در بازار خودروهای برقی چین مانند فناوری های هوآوی و شیایومی و جنگ قیمت ها مواجه است، زیرا خودروسازان به دنبال حفظ سهم بازار با کاهش کل بازار هستند.

طبق گزارش بلومبرگ، رسانه های محلی در اوایل این ماه گزارش دادند که لی آتو کاهش مشاغل را آغاز کرده است که تقریباً 20 درصد از نیروی کار که ممکن است به بیش از 5000 کارمند برسد. این کاهش کارکنان گزارش شده به دنبال شرکت رقیب نیو است که سال گذشته 10 درصد از کارکنان خود را کاهش داد.

پایان خبر اکسیداک

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اولین خودروی تمام الکتریکی خودروساز چینی ناکام ماند" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اولین خودروی تمام الکتریکی خودروساز چینی ناکام ماند"، کلیک کنید.