ایلان ماسک از تجربه رصد بیگانگان با 6000 ماهواره در مدار می گوید

به گزارش خبرگزاری اکسیداک، «ایلان ماسک»، مالک اسپیس ایکس، اخیراً درباره موجودات فضایی نیز اظهارنظر کرده است. او می گوید باتوجه به اینکه اسپیس ایکس حدوداً 6000 ماهواره در مدار زمین دارد، اگر مدرکی دال بر وجود بیگانگان در زمین بوده باشد، او خبردار می شد.

براساس گزارش مجله اکسیداک، ایلان ماسک در پست جدیدی در ایکس گفته است: «من هیچ مدرکی برای موجودات فضایی ندیده ام و با حدود 6000 ماهواره که به دور زمین می چرخند، فکر می کنم [اگر بیگانگان در زمین وجود داشتند] مطلع می شدم.»

این اولین باری نیست که ماسک به طور علنی به فرازمینی ها اشاره می کند. در سال 2018 نیز ماسک در توییتی گفت: «درحال حاضر معلوم نیست که آیا ما تنها تمدنی هستیم که در جهانِ قابل رویت وجود دارد.»

ایلان ماسک از تجربه رصد بیگانگان با 6000 ماهواره در مدار می گوید

نظرات ایلان ماسک درباره موجودات فضایی

ایلان ماسک در سال گذشته میلادی، با اشاره به نظریه فیزیکدان مشهور «انریکو فرمی» (Enrico Fermi) درباره اینکه چرا انسان ها هنوز موجودات فضایی را کشف نکرده اند، نوشت: «ترسناک ترین پاسخ به پارادوکس فرمی این است که اصلاً بیگانه ای وجود ندارد.»

نظریه ای دیگری درباره موجوات فضایی وجود دارد مبنی بر اینکه این موجودات برای مدت زیادی در کره زمین بوده اند و شواهد وجود آن ها در زیر اقیانوس و زیر زمین وجود دارد؛ اما به نظر می رسد که ماسک با این نظریه مخالف است، و پست او هم در پاسخ به صحبت درباره همین نظریه هاست.

بااین حال، ظاهراً ایلان ماسک علاقه خاصی به اکتشافات فرازمینی دارد و این علاقه صرفاً شخصی نیست و ظاهراً با اهداف اسپیس ایکس نیز هم راستا است. ماسک امیدوار است تا در نهایت 42 هزار ماهواره استارلینک را به فضا بفرستد و همچنین اهداف مشخصی برای سفر و اسکان افراد در مریخ دارد.

ماسک معتقد است که اکثر افرادی که برای سفر به مریخ ثبت نام می کنند به زمین باز نخواهند گشت؛ بااین حال، هدف بلندمدت فضاپیمای استارشیپ این است که بازگشت به زمین را برای این افراد ممکن کند.

227227

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ایلان ماسک از تجربه رصد بیگانگان با 6000 ماهواره در مدار می گوید" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ایلان ماسک از تجربه رصد بیگانگان با 6000 ماهواره در مدار می گوید"، کلیک کنید.