باقری: همه وظیفه داریم به مردم فلسطین کمک کنیم

به گزارش اکسیداک، علی باقری در این دیدار خطاب به خانم مارسودی تاکید کرد: یکی از برنامه های اصلی رییس جمهور شهید کشورمان تمرکز بر توسعه و گسترش روابط با کشورهای اسلامی از جمله اندونزی به عنوان یکی از کشور های مهم آسیا بود.

باقری افزود: سفر دکتر رییسی به جاکارتا که با استقبال بسیار گرم دولت و مردم اندونزی و برنامه ها و توافقات خیلی خوبی همراه شد، در ذهن رییس جمهور شهید و دولت و مردم ایران ماندگار شد.

سرپرست وزارت امور خارجه بر لزوم برگزاری به موقع و از پیش برنامه ریزی شده کمیسیون مشترک اقتصادی و همچنین کمیته های مشترک سیاسی و حقوق بشری در راستای پیگیری اجرای توافقات سفر رییس جمهور شهید ایران به جاکارتا تاکید کرد.

باقری: همه وظیفه داریم به مردم فلسطین کمک کنیم
دیدار باقری و وزیر امور خارجه اندونزی

سرپرست وزارت امور خارجه در بخش دیگری از این دیدار، حمایت از مردم فلسطین را وظیفه انسانی و اسلامی کشورهای اسلامی دانست و تاکید کرد همه وظیفه داریم به مردم فلسطین کمک کنیم تا در مقابل صهیونیست ها بایستند و در عرصه های سیاسی، حقوقی، رسانه ای و دیپلماسی عمومی نقش فعال و موثر خود را در حمایت از مردم فلسطین ایفا نماییم.

رتنو مارسودی وزیر اندونزی نیز در این دیدار با گرامیداشت یاد و خاطره دکتر رییسی و برادر خود دکتر امیرعبداللهیان، مراتب تسلیت مجدد خود، دولت و مردم اندونزی را به مردم و دولت کشورمان ابراز داشت.

وزیر امور خارجه اندونزی ضمن تایید ارزیابی سرپرست وزارت خارجه کشورمان در مورد سفر بسیار موفقیت آمیز رییس جمهور شهید کشورمان به جاکارتا، بر اهتمام مقامات عالی و دولت کشورش برای تحقق و اجرایی شدن توافقات صورت گرفته در این سفر مهم تاکید کرد.

خانم مارسودی همچنین ضمن اعلام آمادگی برای تقویت همکاری ها بین تهران و جاکارتا در عرصه های بین المللی بویژه در دفاع و حمایت از حقوق مردم فلسطین خاطرنشان کرد که تلاش های خود را برای حمایت و دفاع از حقوق مسلم و مشروع مردم فلسطین تقویت خواهیم کرد.

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "باقری: همه وظیفه داریم به مردم فلسطین کمک کنیم" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "باقری: همه وظیفه داریم به مردم فلسطین کمک کنیم"، کلیک کنید.