برخی برای حج 30 سال در نوبت خواهند ماند!

برخی برای حج 30 سال در نوبت خواهند ماند!

آفتاب نیوز :

حجت الاسلام و المسلمین سیدعبدالفتاح نواب در دیدارِ قاریان اعزامی به حج 1403 با اشاره به اینکه برخی از زایران ثبت نامی تا زمان اعزام به حج حدود 30 سال در نوبت خواهند بود، میانگین سنی 35 سال برای قاریان حج امسال را یادآور شد و افزود: افرادی که در سال 85 برای حج سپرده گذاری کرده اند همچنان در صف هستند و برخی از آن ها چشمشان به کعبه نمی افتد و از دنیا می روند، ولی شما که با قرآن معامله کرده اید برای این سفر انتخاب شده اید.

نماینده، ولی فقیه در امور حج و زیارت با بیان اینکه این سفر برای بسیاری از افراد دست نیافتنی است، خطاب به قاریان اعزامی به حج گفت: قدردان حضور در سرزمین وحی باشید و از فرصت ها استفاده کنید.

او سپس در تبیین نکات و موارد ضروری و اثر گذار در گردهمایی بزرگ مسلمانان، اظهار کرد: با گذشت سالیان، شرایط تغییر یافته و حج امروز نسبت به دوره های پیشین با تغییراتی همراه بوده است. یکی از این موارد هم حضور «کاروان قرآنی نور» است که منسجم، هدف گذاری شده و ویژه و میزبان معنوی ضیوف الرحمن است.

نواب بیان کرد: حضور در کاروان قرانی نور و خادم قرآن بودن سخت است، ولی حفظ این عنوان با توجه به اینکه در بین مردم چهره می شوید سخت تر و شرایط برای شما متفاوت خواهد بود.

او همچنین درباره چگونگی بهره مندی بیشتر از فضای حج، مسیولیت ها و وظایفی که این قاریان در سفر حج به عهده دارند، حضور در گردهمایی ها و ارتباط با زایران پیش از اعزام به این سفر توصیه هایی داشت و در ادامه تاکید کرد: وقت تان را به شکلی مدیریت کنید که بیشترین استفاده را از آن ببرید و صدا و حنجره خود را در کرسی های تلاوت قرآن در سرزمین وحی، وقف خدا کنید. خدا هم به این کار بزرگ برکت خواهد داد.

سرپرست حجاح ایرانی همچنین گفت: اگر در جایی زایری به کمک نیاز داشت این کار را انجام دهید، چونکه بر اساس آیات قرآن، جبران خدمت با ثواب نیست بلکه با خدمت مشابه از جانب مخدوم و خداست. خدا رحمت کند حاج آقا ابوترابی را، او در عین حال که یک خادم بود به دیگران هم کمک می کرد حتی دست شکنجه گر خود را در اسارت گرفت و با خود هم مسیر کرد.

نماینده، ولی فقیه در امور حج و زیارت با بیان اینکه اعزام کاروان های حج تمتع از 24 اردیبهشت ماه آغاز می شود و پایان این حضور در دهه اول ماه محرم خواهد بود، از قاریان خواست که برای موسم حج برنامه ریزی کنند تا حضوری کاربردی و تاثیرگذار داشته باشند.

محمدتقی میرزاجانی، رییس دبیرخانه کمیته اعزام این گروه از قاریان گفت: اعضاء این کاروان از برخی استان های کشور هستند و تعدادی برای نخستین بار به حج اعزام می شوند. این نخبگان قرانی پس از آزمون ها و ارزیابی های متعدد انتخاب شده اند و در مدینه و مکه، قرایت قرآن و اجرای تواشیح خواهند داشت.

او اضافه کرد: متوسط سنی این قاریان در حج امسال، 35 سال است و در این کاروان، سه قاری حافظ کل قرآن، قاری برجسته و گروه تواشیح وجود دارد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "برخی برای حج 30 سال در نوبت خواهند ماند!" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "برخی برای حج 30 سال در نوبت خواهند ماند!"، کلیک کنید.