برگزاری رقابت‌های باشگاهی یوگا در ایران

مراسم روز جهانی یوگا امروز چهارشنبه ۳۰ خرداد با حضور سفیر هند، رئیس انجمن ورزش یوگا ایران و ورزشکاران این رشته در محل آکادمی ملی المپیک برگزار شد.

به گزارش اکسیداک، مراسم بزرگداشت روز جهانی یوگا امروز چهارشنبه ۳۰ خرداد با حضور علی خلیلی، رییس فدراسیون ورزش‌های همگانی، سفیر هند آقای سرشت و نادر شکری رییس انجمن ورزش یوگا ایران هند، مسئولان وزارت ورزش و فدراسیون ورزش‌های همگانی و انجمن یوگا در آکادمی ملی المپیک برگزار شد.

علی خلیلی در این مراسم گفت: امروز ۳۱ خرداد مصادف با روز جهانی یوگا نام گذاری شده و به همین مناسبت در جهت توسعه این رشته به عنوان یک ورزش تمرکز ذهنی، نشاط جامعه و سلامت جسم و روان سعی کردیم برنامه های متعددی در این رشته داشته باشیم.

وی با اشاره به استقبال خوب ورزشکاران زن و مرد از این رشته افزود: این رشته به ویژه در بین زنان مورد توجه زیادی قرار گرفته است، بنابراین برای نظم دهی و سازماندهی این رشته سعی کردیم با تبدیل آن به یک ورزش، رقابت‌های لیگ یوگا را در سراسر کشور برگزار کنیم‌.

خلیلی همچنین از برگزاری رقابت‌های باشگاهی یوگا در سال جاری خاطرنشان کرد: برای اینکه بتوانیم در ترویج ورزش همگانی این رشته گام موثری برداریم و در ارتقای سلامت جسم و افزایش فعالیت بدنی جامعه تاثیرگذار باشیم امسال بنا داریم که رقابت‌های باشگاهی یوگا را برگزار کنیم.

وی در خصوص بین المللی شدن این رشته نیز گفت: با توجه به این که یوگا در بین اقشار جامعه از استقبال خوبی برخوردار است فدراسیون جهانی بوگا به دنبال آن است که رقابت‌های برون مرزی و بین المللی این رشته را که با اهداف ما همراه باشد برگزار کند.

خلیلی خاطرنشان کرد: این رشته نیاز به تجهیزات و امکانات خاصی ندارد و در هر شرایط سنی می‌توان به آن پرداخت و سبب سلامت جسم و روان می‌شود.

برگزاری رقابت‌های باشگاهی یوگا در ایران

در پایان این مراسم سرشت، سفیر هند با تشکر از حمایت‌های وزارت ورزش و فدراسیون در جهت توسعه و ترویج رشته یوگا افزود: درست است که این رشته از هند آغاز شده اما امروز خوشحالم که در ایران رواج پیدا کرده و شاهد توسعه هر چه بیشتر یوگا در ایران هستیم.

پایان خبر اکسیداک

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "برگزاری رقابت‌های باشگاهی یوگا در ایران" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "برگزاری رقابت‌های باشگاهی یوگا در ایران"، کلیک کنید.