بسته کمکی جدید برای تل آویو؛ «خیانت و فاجعه» دولت بایدن از نگاه مسلمانان آمریکا

بسته کمکی جدید برای تل آویو؛ «خیانت و فاجعه» دولت بایدن از نگاه مسلمانان آمریکا

به گزارش اکسیداک بسیاری از مسلمانان آمریکایی به دلیل نحوه مدیریت «جو بایدن» رییس جمهور ایالات متحده در قبال جنگ غزه و حمایت های تمام عیار این کشور از رژیم صهیونیستی خشمگین هستند. آنها پیشتر اعتراض خود را با ثبت گزینه رای «غیرمتعهد» در انتخابات مقدماتی برخی ایالت ها از جمله میشیگان نشان داده بودند.

تلویزیون ان بی سی نیوز گزارش کرد چندین تن از فعالان و رهبران برجسته مسلمان آمریکایی، حمایت 26 میلیارد دلاری دولت بایدن از رژیم صهیونیستی را به انتخابات ریاست جمهوری 2024 مرتبط دانسته اند و می گویند: «نمی توانیم بایدن را در دوره دوم ریاست جمهوری حمایت کنیم.»

به نقل از اکسیداک پیش از موافقت مجلس نمایندگان آمریکا با بسته کمکی واشنگتن به تل آویو در روز شنبه، سازمان های آمریکایی مسلمان از رای دهندگان خواستند تا با اعضای کنگره رایزنی کنند و رای منفی به این بسته کمکی بدهند. به رغم تلاش هایی که صورت گرفت، در نهایت این بسته کمکی با 366 رای موافق و 58 رای مخالف که شامل 37 دموکرات و 21 جمهوری خواه بود، به تصویب رسید.

«رابرت مک کاو» مدیر امور دولتی در سازمان «شورای روابط آمریکایی-اسلامی» در بیانیه ای عنوان کرد: «اگر بایدن بسته کمکی به اسراییل را امضا کند، همانگونه که قصدش را دارد، این تصمیم بی رحمانه می تواند روابط کاخ سفید با جامعه مسلمانان آمریکایی و دیگر آمریکایی ها که با نسل کشی در غزه مخالف هستند را به جایی برساند که راه بازگشتی نداشته باشد. در حال حاضر هم روابط دولت آمریکا با جامعه مسلمانان آمریکایی به پایین ترین حد خود رسیده است.»

«اسامه ابو ارشید» مدیر اجرایی یک سازمان مردم نهاد موسوم به «آمریکایی ها برای عدالت فلسطین» می گوید: «شکاف میان رییس جمهور و رای دهندگان مسلمان آمریکایی بعید است دوباره ترمیم شود مگراینکه رییس جمهور آنچه را که در 6 ماه گذشته انجام داده، به حالت قبل بازگرداند. اگر رای های ما و رای مردمی که از حقوق بشر فلسطین حمایت می کنند، مهم است، بایدن باید گوش دهد.»

او که خود در ایالت ویرجینیا زندگی می کند، در سال 2020 به جو بایدن رای داد اما تاکید می کند که در انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر نه به بایدن و نه به ترامپ رای نخواهد داد.

جنگ تمام عیاری که رژیم صهیونیستی از تاریخ هفتم اکتبر علیه مردم نوار غزه به راه انداخته، موجب به شهادت رسیدن بیش از 34 هزار فلسطینی شده است.

روزنامه نیویورک تایمز روز شنبه نوشت گروهی از دموکرات های لیبرال مجلس نمایندگان آمریکا در تلاش بودند تا دیگر نمایندگان را متقاعد کنند که نسبت به بسته کمکی 26 میلیارد دلاری به رژیم صهیونیستی رای منفی بدهند.

دموکرات هایی که به دنبال رای «نه» برای بسته کمکی به رژیم صهیونیستی بودند، بخشی از استراتژی خود را تحت فشار قرار دادن «جو بایدن» تنظیم کرده بودند. آنها از نحوه مدیریت رییس جمهور آمریکا نسبت به جنگ غزه خشمگین هستند و می خواهند رویکرد بایدن را نسبت به رژیم صهیونیستی تغییر داده و تاکید کنند که رییس جمهور بایدن با خطر انتخاباتی و از دست دادن افرادی مواجه است که به روی کار آمدن او در سال 2020 کمک کردند.

«پرامیلا جایاپال» نماینده دموکرات ترقی خواه کنگره ایالات متحده از جمله قانونگذارانی بود که به کمک های واشنگتن به تل آویو رای منفی داد.

او در این راستا خاطرنشان کرد: «من و همکارانم تلاش می کنیم تا مطیمن شویم که تسلیحات بیشتری را به عنوان بسته کمکی به اسراییل ارسال نخواهیم کرد. تصویب و مجاز دانستن آن بدین معنا نیست که این بسته باید فورا ارسال شود.»

«احمد عویشا» رییس ایتلاف مسلمان در ایالت آریزونا می گوید: «من سال 2020 نسبت به بایدن بسیار هیجان زده بودم.»

او که اکنون رییس کارزار «بایدن را رها کنید» است، تاکید می کند: «می خواهم رای منفی به بایدن بدهم تا او را به دلیل سیاست هایش در قبال اسراییل و غزه تنبیه کنم. البته از ترامپ هم هرگز حمایت نخواهم کرد.»

یکی از مقامات ستاد انتخاباتی جو بایدن در واکنش به این اعتراضات گفت: «رییس جمهور معتقد است شنیده شدن صدای شما و مشارکت در دموکراسی ما برای آمریکایی ها ضروری و اساسی است. او هدفی را جهت خاتمه به خشونت و برقراری صلح پایدار در خاورمیانه به اشتراک می گذارد. او بدون خستگی تا انتها کار می کند.»

مقامات دولت بایدن که عمیقا نگران افزایش نارضایتی ها از رییس جمهور هستند به ایالت میشیگان و ایلینوی سفر کرده اند تا دیداری با رهبران جامعه مسلمان و عرب تبار آمریکایی داشته باشند.

یکی از مقامات کاخ سفید اظهار کرد که مقامات آمریکایی «بیش از 100 گفت وگو با رهبران در سطح ایالتی و محلی» برگزار کرده اند و پیرامون کمک های بشردوستانه به مردم غزه و جنگ این باریکه رایزنی کرده اند.

311311

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بسته کمکی جدید برای تل آویو؛ «خیانت و فاجعه» دولت بایدن از نگاه مسلمانان آمریکا" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بسته کمکی جدید برای تل آویو؛ «خیانت و فاجعه» دولت بایدن از نگاه مسلمانان آمریکا"، کلیک کنید.