بلیط سینما بی سروصدا گران شد

بلیط سینما بی سروصدا گران شد

به گزارش خبرگزاری اکسیداک، بدون اطلاع رسانی رسمی، آن تبصره مهم فروش بلیت 80 هزار تومانی در ساعات طلایی برداشته شده و سالن های سینما در 5 روز هفته (چهارشنبه تا یکشنبه) در همه ساعات روز می توانند بلیت را به قیمت 80 هزار تومان به فروش برسانند.

نتیجه این گرانی، آن است که میانگین قیمت بلیت (که از تقسیم گیشه کل سینما به تعداد کل تماشاگران به دست می آید) حدود 27 درصد افزایش نشان می دهد و از حدود 44 هزار و 900 تومان (در هفته های پایانی 1402) به حدود 57 هزار تومان (در این روزها) رسیده است. یعنی با احتساب روزهای نیم بها و سینماهای کم کیفیت تر، هر تماشاگر به طور میانگین 27 درصد پول بیشتری بابت بلیت سینما پرداخت می کند.

این درحالی است که همواره مصوبات شورای صنفی نمایش و شورای راهبردی اکران به عنوان دو کمیته تخصصی تعیین آیین نامه عرضه در سینمای ایران، به اطلاع عموم می رسید و هرگونه تغییر در بهای بلیت سینما نیز از این قاعده مستثنی نبود. این اتفاقی نادر است که نه سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و نه صنوف سینمایی حاضر در شورا، خود را موظف ندیده اند تا گران شدن بلیت را به اطلاع علاقه مندان سینما برسانند.

5757

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بلیط سینما بی سروصدا گران شد" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بلیط سینما بی سروصدا گران شد"، کلیک کنید.