بهبود شبکه های مخابراتی با مدیریت هوشمند ممکن شد

در قالب یک طرح پژوهشی؛

بهبود شبکه های مخابراتی با مدیریت هوشمند ممکن شد

طرح پژوهشی «مدیریت و کنترل توزیع شده بر روی شبکه های مخابراتی» با هدف بهینه سازی انرژی و بهبود کارکرد دستگاه های الکترونیکی و مخابراتی انجام شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناروی اکسیداک، «مدیریت و کنترل توزیع شده بر روی شبکه های مخابراتی» عنوان طرح پژوهشی بابک حسین خلج است که توسط بنیاد ملی علم ایران اجرایی شده است.

حسین خلج با مدرک دکتری تخصصی مهندسی برق – مخابرات – سیستم از دانشگاه استنفورد آمریکا درباره این طرح پژوهشی، توضیح داد: در سال های اخیر و با توجه به افزایش حجم اطلاعات در شبکه های مخابراتی به کارگیری بهینه و هوشمند ساختار های نوین بیش از پیش مورد نیاز است. بر همین اساس عملاً هیچ شبکه مخابراتی نمی توان یافت که بتواند بدون به کارگیری از این ساختار ها به صورت کارا سرویس ارایه کند.

وی افزود: در این طرح، یک کانال چند کاربره در نظر گرفته می شود که در آن قابلیت همکاری میان گره های شبکه وجود دارد. این شبکه از طریق یک شبکه وسیع تر به ساختار مرکزی شبکه متصل می شود. همچنین در این شبکه ها مشخصات بده بستان میان نرخ ارسال در کانال و بار ارتباطی در شبکه پشتیبان ارایه می شود.

این محقق ایرانی در ادامه بیان کرد: روش های متمرکز برای انجام همکاری، تمامی اطلاعات در یک گره تجمیع شده و گره مذکور به پردازش کل داده ها می پردازد. علاوه بر موارد گفته شده، کنترل از طریق این شبکه ها هم از اهمیت خاصی به خصوص در شبکه های نسل پنجم برخوردار است.

خلج اضافه کرد: در این طرح به بررسی ساختار های نوین به کارگیری شبکه های این حوزه پرداختیم. کاربرد های این حوزه به صورت زیربنایی، هم ساختار های ابری موبایل و هم ساختار های سلولی را که در نسل های 5 و مابعد آن مطرح می شوند شامل می شود.

وی تصریح کرد: با گذر شبکه های مخابراتی از ساختار های سنتی به ساختار های نوین که براساس قابلیت های انعطاف پذیری طراحی می شوند، نیاز به شناخت عمیق تر این شبکه ها  اهمیت ویژه ای یافته است و به عنوان دو نمونه اصلی این نیاز حیاتی می توان به شبکه های موبایل نسل پنجم و شبکه های زیرساخت اشاره کرد.

وی در پایان اضافه کرد: ساختار ها و روش های پیاده سازی و تخصیص منابع در این ساختار ها متفاوت بوده و  برای تحلیل، طراحی و پیاده سازی، نیاز به ابزار های جدیدی دارد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بهبود شبکه های مخابراتی با مدیریت هوشمند ممکن شد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بهبود شبکه های مخابراتی با مدیریت هوشمند ممکن شد"، کلیک کنید.