تاکید ایران و عراق بر تامین امنیت مرزهای مشترک و تسهیل تردد زایران اربعین

تاکید ایران و عراق بر تامین امنیت مرزهای مشترک و تسهیل تردد زایران اربعین

فرمانده مرزبانی انتظامی کشور در دیدار با فرمانده مرزبانی کشور عراق بر استحکام مرزهای مشترک و تسهیل در تردد زایران اربعین امام حسین (ع) تاکید کرد.

به گزارش اکسیداک به نقل از پایگاه خبری پلیس، نشست مشترک فرماندهان مرزبانی جمهوری اسلامی ایران و کشور عراق با هدف توسعه تعاملات و تحکیم انتظامات مرزی در زمینه های مختلف در ستاد فرماندهی مرزبانی فراجا برگزار شد.

سردار احمدعلی گودرزی فرمانده مرزبانی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در دیدار با سپبهد محمد عبدالوهاب سکر فرمانده مرزبانی کشور عراق، با اظهار خوشحالی از حضور فرمانده مرزبانی کشور عراق در ستاد مرزبانی فراجا گفت: از این اینکه میزبان این دیداریم بسیار خوشحال و خرسند هستیم.

فرمانده مرزبانی فراجا با بیان اینکه مرزبانان جمهوری اسلامی ایران و عراق در کنار یکدیگر برای ایجاد امنیت مردم دو کشور در مرزها تلاش می کنند، افزود: به لطف خداوند متعال فرماندهی مرزبانی جمهوری اسلامی ایران در مولفه مرز به بلوغ کامل دست یافته است و امروز وظیفه تامین امنیت 8755 کیلومتر از مرزهای طویل جمهوری اسلامی ایران را بر عهده دارد.

سردار گودرزی با اشاره به تعامل مطلوب و روابط خوب مرزی میان مرزبانی 2 کشور ایران و عراق، گفت: جمهوری اسلامی ایران 1609 کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد که به لطف خداوند متعال این حجم عظیم مرز مشترک با روابط و تعامل مطلوبی که بین مرزبانان 2 کشور برقرار است به خوبی کنترل و مدیریت می شود.

وی در ادامه با اشاره به همکاری مطلوب مرزبانان دو کشور در اربعین حسینی سال گذشته، عنوان کرد: امید است برگزاری مراسم اربعین سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) امسال توام با همکاری متقابل دو کشور ایران و عراق باشد ان شاءالله با توسعه همکاری ها شاهد ارتقاء امنیت نیز باشیم.

این مقام ارشد انتظامی همچنین تاکید کرد: تلاش ما بر این است امسال در راستای برگزاری مراسم اربعین حسینی(ع) همکاری گسترده و ویژه تری در ارتباط با تسهیل تردد زایران در مرزها صورت بگیرد.

فرمانده مرزبانی انتظامی در ادامه این نشست در خصوص حل و فصل مشکلات مرزی دو جانبه و نیز توسعه و گسترش مناسبات و حسن روابط مرزی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عراق به بحث و تبادل نظر پرداخت و سطح روابط، تعاملات و همکاری های مرزی را مطلوب ارزیابی کرد.

سردار گودرزی در خاتمه سخنان خود از ارسال پیام تسلیت سپبهد “محمد عبدالوهاب سکر” به جهت شهادت آیت الله “سیدابراهیم رییسی” رییس جمهور مردمی ایران اسلامی تقدیر و تشکر کرد.

روابط بی سابقه مرزی جمهوری اسلامی ایران و عراق

سپبهد «محمد عبدالوهاب سکر» فرمانده مرزبانی کشور عراق نیز در این دیدار با اظهار خوشحالی از دیدار با سردار “احمدعلی گودرزی” فرمانده مرزبانی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، شهادت آیت الله “سید ابراهیم رییسی” رییس جمهوری ایران اسلامی را تسلیت گفت.

وی در ادامه با تاکید بر همکاری مطلوب مرزی میان دو کشور، اظهار داشت: مطمین هستیم همکاری های مرزی موجب تقویت امنیت مرزهای بین دو کشور می شود.

سپبهد «محمد عبدالوهاب سکر» با بیان اینکه روابط حسنه مرزی بی سابقه ای در طول تاریخ بین دو کشور ایجاد شده است، افزود: تامین امنیت مرزهای دو کشور خدمت به مردم دو کشور است.

وی با تاکید بر پوشش کامل مناطق مرزی مشترک با ایران و جلوگیری از هرگونه قاچاق و تجاوزهای مرزی، گفت: مرزبانی کشور عراق این آمادگی را دارد تا با همکاری مرزبانان جمهوری اسلامی ایران امنیت و همچنین تسهیل در تردد زایران در ایام اربعین حسینی را فراهم کند.

فرمانده مرزبانی کشور عراق در خاتمه سخنان خود بر همکاری ها و تعاملات مشترک مرزی به منظور تامین امنیت مرزهای بین دو کشور تاکید کرد.

فرمانده مرزبانی عراق همراه هییتی با وزیر کشور عراق به دعوت فرماندهی انتظامی کشور به ایران سفر کرده است.

پایان خبر اکسیداک

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تاکید ایران و عراق بر تامین امنیت مرزهای مشترک و تسهیل تردد زایران اربعین" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تاکید ایران و عراق بر تامین امنیت مرزهای مشترک و تسهیل تردد زایران اربعین"، کلیک کنید.