تب داغ همستر و نات کوین ایران را در نوردید!

تب داغ همستر و نات کوین ایران را در نوردید!

هر دو این بازی ها در بستر تلگرام انجام می گیرد

آفتاب نیوز :

در این بازی می توانید با ضربه زدن، سکه آنلاین به دست بیاورید، همستر پرورش دهید و در مسابقات و مبارزات شرکت کنید، در نهایت این احتمال وجود دارد که شاید بتوان این سکه های آنلاین را فروخت و به رمز ارز دیگری بدل کرد و از این بازی پولی به دست آورد. همین باعث شده که تنها در عرض چند هفته میلیون ها نفر به همستر کامبت گرایش پیدا کنند، هزاران گروه تلگرامی برای آن تشکیل شده و کاربران پرورش، شبانه روز در مورد آن بحث می کنند.

همستر کامبت جزء بازی های تب تو یرن یا به اصطلاح ضربه بزن (بازی کن) و به دست بیاور است.

نات کوین نیز شبیه همستر کامبت بود که تعدادی موفق شدند از آن سکه های مجازی کسب کنند، گفته می شود گردش مالی نات کوین در ایران به 2500 میلیارد تومان رسیده که با ارزش گردش روزانه بورس برابری می کند. با توجه به اینکه نات کوین واقعاً توانست عده ای را به پول برساند، بازی جذاب همستر نیز علاقه مندان بسیاری پیدا کرده است.

هر دو این بازی ها در بستر تلگرام انجام می گیرد، در جامعه ایران که بیش از 60 میلیون نفر آن بر اساس آمار های رسمی و غیر رسمی درگیر فقر مطلق و نسبی هستند، به دست آوردن «پول آسان» گزینه ای است که طبیعتاً می تواند میلیون ها نفر را جذب نمایید.

امنیت مسیله دار

کارشناسان می گویند که این ریسک وجود دارد، که بسیاری از کاربران در نهایت نتوانند از  این بازی به پولی برسند، علاوه بر این لینک های که برای دعوت دیگران به بازی، به اشتراک گذاشته می شود، خطر فیشینگ و لو رفتن هویت کاربران بی نام را در پی دارد.

پیش از این اپلیکیشنی وجود د اشت که با ضربه زدن یک صدای «یو» تولید می کرد و با افزایش تعداد کاربر، ارزش بسیاری یافت، پیش بینی می شود همستر کامبت و نات کوین نیز ارزش قابل ملاحظه ای پیدا کنند، با این همه برخی از متخصصین امنیت شبکه و کریپتو نسبت به تیم پشت این پروژه ها ابهاماتی را مطرح کرده اند.

جالب توجه آنکه میزان جستوی کلمه همستر کامبت به فارسی از جستجوی کلید واژه های مربوط به  انتخابات پیشی گرفته است.

ایوب ترابی کارشناس حوزه رمزارز ها در این باره به آفتاب نیوز گفت: در رابطه با بازی همستر باید بگوییم که پروژه های گیم شکل که یک شبکه نتورکی برای خودش تعریف می کند، خیلی در حوزه کاری ما و بحث رمرز ارز تعریف نمی شود، در رابطه با نات کوین بلاخره در صرافی ها لیست شده است، ما چند هزار کوین دیگر هم داریم که در صرافی ها لیست شده، ولی این مسیله دلیلی بر با ارزش بودن آن ها  نیست. داغ شدن بازار این کوین ها و بازی ها به این دلیل است که به طرق مختلف افرادی به آن ها تمایل پیدا کرده و یک جامعه حول آن ها شکل می گیرد.

وی در خصوص جذب سرمایه بالای نات کوین اظهار کرد: برخی افراد فکر نمی کردند که این کوین لیست شود و بعد از لیست شدن به آن تمایل پیدا کردند که بلاخره از این فرصت جا نمانند، ولی رمز ارز های مانند نات کوین بعد از یک بازه زمانی 2_3 ماهه خود واقعی شان را نشان داده و قیمت اصلی خارج از حباب معمول، کم کم کشف می شود.

ترابی گفت: قیمت هم مطلقاً بر اساس عرضه و تقاضا تعیین می شود، برخی توکن ها یا بازی ها به عنوان خرج کرد و سیستم امتیازگیری ارزشی در نظر می گیرند و بر آن اساس ممکن است روز به روز ایجاد ارزش افزوده کنند. به صورت کلی یک قاعده کلی وجود ندارد که شما خیالتان راحت باشد. البته همستر پول نمی خواهد و فعلاً افراد فقط بازی می کنند، اما در مورد نات کوین و هر رمزارزی، افراد باید تحقیق کاملی داشته باشند، باید بدانید تیم پشت این پروژه چه کسانی هستند، اگر بخواهید شانسی خرید نمایید که می شود همان قمار! 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تب داغ همستر و نات کوین ایران را در نوردید!" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تب داغ همستر و نات کوین ایران را در نوردید!"، کلیک کنید.