تثبیت تولیدگوشت مرغ؛ الگوی بازسازی زنجیره تولید گوشت قرمز

وزیر جهادکشاورزی مطرح کرد:

تثبیت تولیدگوشت مرغ؛ الگوی بازسازی زنجیره تولید گوشت قرمز

وزیر جهادکشاورزی تثبیت و یکنواختی تولید گوشت مرغ و اجرای برنامه زمان بندی صادرات این محصول در ماه های اخیر را الگویی برای بازسازی زنجیره تولید گوشت قرمز دانست.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری اکسیداک، محمدعلی نیکبخت در جلسه قرارگاه امنیت غذایی از اختصاص منابع مالی بانک عامل و خط اعتباری برای توسعه صنعت دامپروری کشور خبر داد و گفت: تکمیل زنجیره ارزش و بازسازی گله مولد در افزایش تولید گوشت قرمز ، برنامه دردست اجرای معاونت امور تولیدات دامی است.

برنامه اصلی وزارت جهاد کشاورزی؛ توسعه دامپروری کشور در مقیاس صنعتی و خرد

وی افزود: توسعه دامپروری کشور در مقیاس صنعتی و خرد، برنامه اصلی وزارت جهادکشاورزی در بخش دام است و منابع مالی برای اقدامات ترمیمی در اختیار معاونت امور تولیدات دامی قرار می گیرد.

وزیر جهادکشاورزی ضمن تاکید بر توفیقات بزرگ مدیریت کلان کشاورزی با مشارکت فعال تشکل ها و اتحادیه ها در تولید و بازاررسانی گوشت مرغ یادآور شد: گزارش جوجه ریزی واحدهای تولیدی سراسر کشور از تداوم و یکنواختی تولید گوشت مرغ خبر می دهد و این ثبات نتیجه هماهنگی و همکاری دولت و مردم برای اجرای برنامه جامع زنجیره تولید مرغ در کشور است.

نیکبخت، فعالیت های یک سال اخیر در ترمیم زنجیره تولید مرغ، مرغ اجداد و مادر، تامین نهاده و جلب اعتماد تشکل های تولیدی در تثبیت تولید و بازاررسانی بخش طیور را موفقیت آمیز دانست و تولیدات محتوایی روابط عمومی در انعکاس اقدامات انجام شده برای جامعه را امیدبخش خواند.

وی بر آگاهی بخشی مردم نسبت به مسیر دشوار طی شده و نقش نظارتی و سیاست گذاری دولت تاکید کرد و گفت: حضور و مشارکت بخش خصوصی در قرارگاه ها، گواه این امر است که وزارتخانه متبوع سیاست های حمایتی خود را هم راستا با برنامه ریزی اجرایی تشکل ها تنظیم می کند.

فرصت صادراتی ایران؛ برای 15 کشور همسایه و پیرامونی

وزیر جهادکشاورزی، جهش تولید و گنجاندن اهداف صادراتی در برنامه تولید را عامل فراوانی و تنظیم بازار محصولات کشاورزی عنوان و بر فرآوری محصولات صادراتی برای افزایش ارزش افزوده و درآمدزایی بیشتر تاکید کرد.

نیکبخت کیفیت، کمیت، تداوم و مطالبه سود کم را راهکار ورود به بازارهای صادراتی برشمرد و اظهار داشت: به کارگیری مکانیزم تعهد و پایه ارزی در حمایت از صادرات ضروری است.

وی بر تعدد و تنوع مقاصد صادراتی تاکید کرد و گفت: گذاشتن همه کالاها در یک سبد، ریسک آسیب و از دست دادن فرصت ها را افزایش می دهد ، صادرکنندگان ایرانی باید با فعال کردن 15 همسایه پیرامونی از فرصت های متنوع صادراتی بهره مند شوند.

براساس گزارش وزارت جهادکشاورزی در این جلسه گزارش جوجه ریزی، تولید و صادرات تخم مرغ و بررسی وضعیت واحدهای پرواربندی دام ارایه شد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تثبیت تولیدگوشت مرغ؛ الگوی بازسازی زنجیره تولید گوشت قرمز" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تثبیت تولیدگوشت مرغ؛ الگوی بازسازی زنجیره تولید گوشت قرمز"، کلیک کنید.