ترامپ به دنبال بی اعتباری فدرال رزرو است؟

ترامپ به دنبال بی اعتباری فدرال رزرو است؟

ترامپ قصد دارد بر اساس برنامه مخفی ریاست جمهوری خود، نرخ بهره را خودش تعیین کند.

به گزارش اکسیداک، داده ها نشان می دهند که دستیاران دونالد ترامپ برنامه های محرمانه ای برای برکناری رییس فدرال رزرو و اجازه دادن به رییس جمهور برای تعیین نرخ بهره طراحی کرده اند.

همچنین گفته می شود که متحدان طیف وسیعی از پیشنهادها برای شیوه اجرای سیاست پولی در دولت دوم ترامپ ارایه کرده اند که برخی از آنها شامل تنزل استقلال بانک مرکزی ایالات متحده است که در دهه های اخیر برای عملکرد اقتصاد و سیستم مالی بسیار مهم بوده است.

به گزارش وال استریت ژورنال، حامیان این نامزد جمهوری خواه، سندی 10 صفحه ای با چشم اندازی جدید برای اداره بانک مرکزی و سیاست های پولی تهیه کرده اند. این سند شامل اختیار اخراج جروم پاول از سمت خود به عنوان رییس کمیته بازار آزاد فدرال است.

ترامپ در دور اول ریاست جمهوری خود پاول را به این سمت منصوب کرد و از انتصاب جانت یلن به این منصب خودداری کرد. یلن اکنون وزیر خزانه داری جو بایدن، رییس جمهور فعلی ایالات متحده است.

این سند همچنین نشان می دهد که ترامپ می تواند با رییس فدرال رزرو در تصمیم گیری درباره نرخ بهره مشورت کند، سپس رییس فدرال رزرو در تصمیم نهایی درباره هزینه های استقراض با دیگر سیاست گذاران به نمایندگی از او مذاکره خواهد کرد.

این منبع گزارش کرد که تغییرات کمتر گسترده در بانک مرکزی می تواند شامل قرار دادن مقررات آن در معرض بازبینی های منظم تر توسط کاخ سفید باشد.

ترامپ به عنوان رییس جمهور، به طور مرتب خواستار کاهش نرخ بهره در تقویت اقتصاد شد و از تصمیمات پاول ابراز نارضایتی کرد. در سال 2019، او گفت که «مقامات فدرال رزرو هیچ جرات، خرد و بصیرت ندارند».

اقدامات برای محدود کردن استقلال فدرال رزرو احتمالا بحث برانگیز خواهد بود و استقلال بانک های مرکزی به ستون مرکزی سیستم مالی مدرن تبدیل شده است.

مایکل پیرس از آکسفورد اکونومیکس اظهار کرد هر تلاش جدی در تضعیف فدرال رزرو ریسک بالا و اثری معکوس دارد؛ نمونه های زیادی در تاریخ مشاهده شده است که فشار سیاسی برای نرخ های پایین تر اثر معکوس داشته و فدرال رزرو را به سمت سیاست های سخت تر سوق داده است.

حتی اگر نرخ های بهره پایین بیاید، بازارهای مالی ریسک تورم بالاتر را تشخیص می دهند و هزینه استقراض بالاتری را برای جبران از دولت آمریکا دریافت می کنند. این مورد هرگونه رشد پیش بینی شده برای اقتصاد را خنثی می کند. وسوسه رییس جمهور برای کاهش نرخ بهره تحت سیستم پیشنهادی نیز می تواند بحران تورم در ایالات متحده را طولانی کند.

جیمز نایتلی، اقتصاددان در ای ان جی گفت: «اگر ترامپ اجازه دهد تورم بالا برود، احتمالا حامیان خود او بیشترین آسیب را خواهند دید. ترامپ ممکن است خواهان کاهش نرخ بهره باشد، اما اگر تورم ریشه دار شود، می تواند تهدید بزرگ تری برای موفقیت ریاست جمهوری او باشد».

هزینه های بالای مصرف کننده و تورم سرسخت این انتظار را افزایش داده است که فدرال رزرو باید برای مدت طولانی تری نرخ های بهره را در نبرد خود برای جلوگیری از افزایش قیمت ها بالا نگه دارد.

ارقام جدید منتشرشده در روز جمعه نشان داد که تورم اصلی در ماه مارس 2.8 درصد ثابت ماند، به جای اینکه بر اساس انتظار تحلیلگران کاهش یابد.

چارلز هپورث در جی ای ام گفت که این نرخ افزایش قیمت، پاول را مجبور می کند که نرخ ها را متوقف کند، این سطحی است که به سختی باعث کاهش زودهنگام نرخ ها می شود.

نرخ بهره در ایالات متحده 5.5 درصد ثبت شده و قرار است نقشی کلیدی در انتخابات امسال بازی کند. معامله گران در بازارهای مالی فقط در کاهش قیمت برای امسال تمرکز کرده اند که به احتمال زیاد در ماه نوامبر رخ خواهد داد.

اگر این پیش بینی درست باشد، زمان برگزاری انتخابات به این معنی است که آمریکایی ها تا زمانی که پای صندوق های رای می روند، از هزینه های استقراض کمتر بهره نخواهند برد.

پایان خبر اکسیداک

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ترامپ به دنبال بی اعتباری فدرال رزرو است؟" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ترامپ به دنبال بی اعتباری فدرال رزرو است؟"، کلیک کنید.