توصیه های جدی امنیتی: هفته ای یک بار موبایلتان را خاموش و روشن کنید / اینفوگرافیک

غزال زیاری: گوشی هوشمند گران قیمت شما در طول روز ممکن است با تهدیدات امنیتی متعددی مواجه شوند، از فیشینگ گرفته تا حمله انواع بدافزارها و جاسوس افزارها. تنها حمله ای موفق به گوشی هوشمندتان کافی است تا اطلاعات تان به خطر بیفتد و حتی هویت تان به سرقت برود. اما چطور باید در مقابل خطراتی که در کمین است، از موبایلتان محافظت کنید؟

راهکارهای ساده اما ارزشمند

آژانس امنیت ملی آمریکا در راهنمای خود به نکات مختلفی اشاره کرده که برای جلوگیری از حمله هکرها و مهاجمان به تلفن همراه شما طراحی شده است.

ساده ترین روش، خاموش و روشن کردن گوشی موبایل، دست کم هفته ای یک بار است.

حملات فیشینگ هدفمند (نیزه ای) ممکن است موبایل شما را برای نصب بدافزار هدف قرار دهند. در این میان، توصیه امنیتی چیست؟ کارشناسان توصیه می کنند که حداقل هفته ای یک بار گوشی خود را خاموش و روشن کنید. این اقدام به ظاهر ساده می تواند کار سرقت اطلاعات از موبایلتان را برای هکرها دشوارتر کند؛ هرچند که این کار همیشه مانع از این گونه حملات نخواهد شد.

توصیه های جدی امنیتی: هفته ای یک بار موبایلتان را خاموش و روشن کنید / اینفوگرافیک

در ادامه این گزارش، به چندین تهدید دیگر که ممکن است موبایلتان را تحت تاثیر قرار دهد، اشاره شده است.

برنامه های مخرب ممکن است موبایل شما را آلوده کنند. شبکه های Wi-Fi مخرب می توانند ترافیک دستگاه شما را رهگیری و هدایت کنند و با نرم افزارهای جاسوسی، امکان کنترل مکالمات صوتی و تصویری گوشی فراهم خواهد بود. هکرها با دسترسی از راه دور به موبایلتان، می توانند داده های تماس یا پیامکی شما را جمع آوری کنند و اگر شخصی، حتی برای مدت زمانی کوتاه به موبایل شما دسترسی فیزیکی داشته باشد، می تواند بدافزار یا نرم افزارهای جاسوسی را بروی آن نصب کند.

در این میان، آژانس امنیت ملی آمریکا، راهکارهای مختلفی را برای محافظت از موبایل های شخصی توصیه کرده است که عبارت اند از:

  • برنامه های موبایلتان را به روزرسانی کنید و اطمینان حاصل کنید که برنامه ها و سیستم عاملتان به آخرین نسخه های امنیتی به روزرسانی شده اند.
  • از اپ استورهای رسمی استفاده کنید. برنامه ها را فقط از فروشگاه های رسمی مثل اپ استور اپل یا گوگل پلی نصب کنید.
  • از کلیک کردن روی لینک ها یا باز کردن فایل های پیوست شده در ایمیل ها و پیام های متنی خودداری کنید؛ این یکی از رایج ترین روش ها برای نصب بدافزارها است.

توصیه های جدی امنیتی: هفته ای یک بار موبایلتان را خاموش و روشن کنید / اینفوگرافیک

  • در صورت امکان از وصل شدن به شبکه های عمومی Wi-Fi خودداری کنید. اگر قصد دارید تا به یک شبکه عمومی Wi-Fi متصل شوید، از VPN استفاده کنید.
  • هرزمان که از بلوتوث استفاده نمی کنید، آن را خاموش کنید تا از اتصال دستگاه های غیرمجاز به موبایلتان جلوگیری به عمل آورید.
  • رمز عبور قوی و ایمنی برای قفل و باز کردن موبایلتان انتخاب کنید که حداقل شش رقمی باشد.
  • برای امنیت و آرامش بیشتر، اسکن صورت یا اثرانگشت موبایلتان را فعال کنید.
  • تنها از سیم های شارژر اصلی یا لوازم جانبی شارژ یک سازنده معتبر استفاده کنید و تا حد امکان از شارژ کردن موبایلتان در ایستگاه های شارژ USB عمومی خودداری کنید.
  • خدمات Location (موقعیت مکانی) را در صورت عدم نیاز غیرفعال کنید.

توصیه های جدی امنیتی: هفته ای یک بار موبایلتان را خاموش و روشن کنید / اینفوگرافیک

برای مشاهده اینفوگرافیک در ابعاد بزرگ، اینجا را کلیک کنید

علاوه بر این موارد، شما می توانید برای افزایش امنیت موبایلتان از برنامه های اختصاصی امنیت استفاده کنید؛ یکی از برنامه های ارزشمند در این راستا، iVerify است؛ یک اسکنر امنیتی که دستگاه شما را ازلحاظ بدافزار موردبررسی قرار می دهد و اطمینان حاصل می کند که ویژگی های امنیتی اولیه در موبایل آیفون یا اندروید شما لحاظ شده باشد.

در ادامه گزاش آژانس امنیت ملی آمریکا می خوانیم: «تهدیدها برای دستگاه های تلفن همراه بسیار شایع است و از نظر دامنه و پیچیدگی روزبه روز در حال افزایش است. کاربران موبایل هم طبیعتاً به دنبال آن هستند تا از قابلیت های موبایلشان نهایت بهره را ببرند ولی باید این را در نظر داشت که بسیاری از برنامه هایی که راحتی و قابلیت را در اختیار کاربران قرار می دهند، ممکن است امنیت شما را قربانی کنند؛ اما با بهره گیری از این نکات، کاربران می توانند بهتر از موبایل ها و اطلاعات شخصی شان محافظ نمایند.»

منبع: zdnet

54321

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "توصیه های جدی امنیتی: هفته ای یک بار موبایلتان را خاموش و روشن کنید / اینفوگرافیک" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "توصیه های جدی امنیتی: هفته ای یک بار موبایلتان را خاموش و روشن کنید / اینفوگرافیک"، کلیک کنید.