جوادی: جام جوان پهلوان خاطره خوبی در ذهن مردم باقی خواهد گذاشت

جوادی: جام جوان پهلوان خاطره خوبی در ذهن مردم باقی خواهد گذاشت

به گزارش خبرگزاری اکسیداک؛ در مدت دوازده روزی که از برگزاری رقابت های جام جوان پهلوان سپری شده، مسیولان مختلفی با حضور در باقرشهر، رقابت ورزشکاران در رشته های مختلف را به تماشا نشستند. مسیولانی که عمدتا از برگزای رقابت هایی در این سطح متعجب شده و تاکید کردند که جام جوان پهلوان نقطه عطفی در ورزش به خصوص ورزش همگانی بوده و ثابت کرده که می توان با برگزاری این چنین رقابت هایی، جوانان را برای حضور در ورزش تشویق کرد. اتفاقی که علاوه بر نشاط، سلامت جامعه را نیز تضمین می کند.

علی جوادی، مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران یکی از مهمانان ویژه جام جوان پهلوان بود که با تمجید از سطح بالای این رقابت ها تاکید کرد جام جوان پهلوان خاطره خوبی از خود در ذهن مردم باقی خواهد گذاشت:«این رقابت ها فرصت خوبی برای شکوفایی استعدادهایی بود که تا به امروز شناسایی نشده بودند و با حضور در این مسابقات توانستند خود را معرفی کنند. عملکرد شهردار باقر شهر که از روزهای نخست شاهد همت بالای او در برگزای این رویداد بودیم اکسیداک تاییدی است بر این موضوع. از شهردارهای محترم شهرهای تهران خواهش می کنم الگویی که در باقرشهر اجرا شد را گرفته و از ظرفیت های اماکن ورزشی و پشتیبانی استفاده کنند. این مسابقات نباید تعطیل شود و در آستانه انتخابات شور و نشاط را به این شهرستان و این بخش آورد. معرفی استعدادها و فعال سازی باشگاه ها را در پی داشت که جای تحسین و تشکر دارد. مهندس همتی همت کرد و این مسابقات با نرم افزار برگزار شد. تیم من در کنار شهرداری این منطقه حضور داشت و نمره عالی می دهم، به این دلیل که مسابقات فراتر از سطح استانی برگزار می شود.»

منصور برزگر، سرمربی سابق تیم ملی کشتی هم عنوان کرد: «از همه عوامل برگزاری به خصوص مهندس همتی شهردار منطقه تشکر می کنم که این امکانات را فراهم کرده است. انتظار نداشتم چنین سالنی با این تجهیزات و امکانات ببینم. ان شاءالله بقیه شهرهای ما درس بگیرند و بدانند می شود کار کرد. اگر فرهنگ مان را ببینید و در شاهنامه ها بخوانید همه چیز در کشتی در می آید. کشتی جزو آداب و رسوم ماست و در کنار صفات پهلوانی دنبال کشتی هستند.»

شربیانی رییس شورای اسلامی شهرستان ری نیز گفت: « پروراندن جوانان باعث کشف استعدادها می شود و امیدوارم دوباره شاهد حضور قهرمانان از بچه های بامعرفت جنوب تهران در عرصه های ملی و جهانی باشیم. مدیریت شهری باقرشهر عملکرد موفقی در حوزه های مختلف مدیریت شهری داشت. تدبیری که آقای همتی و همکاران شان در شهرداری باقرشهر داشتند آبروی شهرستان ری و استان تهران در حوزه ورزشی در این عرصه و بازه زمانی فعلی شد.»

علی آقامحمدی عضو تشخیص مصلحت نظام یکی از این مهمانان جام جوان پهلوان بود که تاکید داشت استقبالی که از سوی 9 استان و شهرهای مهم استان تهران صورت گرفت، نشان از جذابیت و گیرایی این کار داشت:« ان شاء الله از سال آینده می توان با فرمول بهتر و تعریف شده در رویداد ورزشی به سرانجام برسد. بخشدار و شهردار باقرشهر در این زمینه همت خوبی کردند و فرماندار محترم شهر ری و مدیرکل تربیت بدنی استان حمایت خوبی کردند.»

وی ادامه داد: «مهم تر از این، کاری که انجام می شود محافظت از نیروی انسانی است و نیروی انسانی را به ورزش علاقه مند می کند. جامعه ای که با ورزش مانوس نباشد با بیماری مواجه می شود. امیدوارم این الگو در مناطق کمتر برخوردار کشور مورد استفاده قرار بگیرد.»

باقرشهر این روزها میزبان رقابت ورزشکارانی از سراسر کشور است. رقابت های جام جوان پهلوان که از 5 بهمن با حضور چهره ها و قهرمان المپیک و جهان افتتاح شد.

جام جوان پهلوان نخستین و بزرگترین رویداد فرهنگی ورزشی استان تهران است که با هدف ترویج ورزش همگانی، ایجاد نشاط در سطح جامعه و تشویق جوانان برای ورزش کردن است. در این رقابت ها که به گواه بسیاری از کارشناسان و پیشکسوتان در سطح بسیاری بالایی در حال برگزاری است، 5 هزار ورزشکار در رشته های مختلف با یکدیگر به رقابت می پردازند.

باتوجه به اینکه این رقابت ها دوازدهمین روز خود را پشت سر می گذارد، رقابت برخی رشته ها به پایان رسیده اما رقابت در برخی رشته ها همچنان ادامه دارد.

مسابقات جام جوان پهلوان تا پایان هفته جاری ادامه دارد و نوزدهم بهمن ماه، اختتامیه این رقابت هاست.

258 258

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "جوادی: جام جوان پهلوان خاطره خوبی در ذهن مردم باقی خواهد گذاشت" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "جوادی: جام جوان پهلوان خاطره خوبی در ذهن مردم باقی خواهد گذاشت"، کلیک کنید.