حاشیه های برگزاری دعای عرفه حجاج در عرفات+ فیلم

حاشیه های برگزاری دعای عرفه حجاج در عرفات+ فیلم

هزاران نفر از عاشقان و دلدادگان به آقا ابا عبدالله الحسین با حضور در صحرای عرفات به قرایت دعای پر رمز و راز عرفه در هوای بسیار گرم پرداختند.

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری اکسیداک، مراسم قرایت دعای پرفیض عرفات سال 1403 با حضور بیشمار زایران ایرانی در صحرای عرفات برگزار شد. 

در ابتدا حاج مهدی سلحشور زیارت آل یاسین را قرایت کرد و حاج امیر عارف فراز های دعای روحبخش عرفه را در عرفات طنین انداز کرد و در فراز های دیگر سید محمود علوی مرثیه سرایی کرد و بخش دوم دعا را حجت الاسلام میرزا محمدی خواند.

حاشیه های برگزاری دعای عرفه حجاج در عرفات+ فیلم

این مراسم در دمای حدود 45 درجه سانتی گراد برگزار شد و فشردگی جمعیت بدلیل حضور گسترده زایران بود که علاقه مند بودند در این سفر معنوی فراز های دعای عرفه را در فضایی معنوی زمزمه کنند.

همچنین پنکه هایی هم برای جابجایی هوا در میان جمعیت تبعیه شده بود و به دلیل استقبال گسترده افراد بسیاری به صورت ایستاده در مدخل خیمه بعثه به فراز های دعای عرفه گوش جان سپردند و محدوده ویژه ای هم که با نوار از جمعیت جدا شده بود کنار رفت و عاشقان فراوانی در نزدیکی میز مداحان جاگیر شدند.

حاشیه های برگزاری دعای عرفه حجاج در عرفات+ فیلم

هنگام خواندن روضه حضرت عباس (ع) توسط حاج امیر عارف صدای ناله و گریه زایران بیت الله الحرام تمام فضا را آکنده از غم و اندوه کرد و اشک ردی از خودش بر صورت زایران به یادگار گذاشت.

با توجه به محدودیت های موجود در حج امسال، امکانات صوتی لازم برای استفاده زایران مستقر در چادر های اطراف محل برگزاری مراسم نیز توسط کارگزاران حج فراهم شده بود. در این مراسم پر فیض جمعی از اسوه های ایثار و شهادت دوران هشت سال دفاع مقدس هم حضور داشتند.

حاشیه های برگزاری دعای عرفه حجاج در عرفات+ فیلم

در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی، سید عباس حسینی رییس سازمان حج و زیارت، نمایندگان بیوت مراجع عظام، سفیر ایران در ریاض و سرکنسول کشورمان در جده و رییس جمعیت هلال احمر حضور داشتند.

علاوه بر این در قسمت های مختلف خیمه بعثه در عرفات فراز هایی از دعای عرفه به شکل پوستر نصب شده بود. همچنین تعداد دیگری از زایران با تلفن های هوشمند و تبلت به قرایت دعای عرفه پرداختند.

حاشیه های برگزاری دعای عرفه حجاج در عرفات+ فیلم

زایران ایرانی در میان قرایت فراز های دعای پر رمز و راز عرفه برای مردم مظلوه غزه دعا کردند. بخشی از مرثیه خوانی سید محمود علوی به زبان آذری انجام شد.

پایان بخش دعای عرفه حج 1403 با دعای نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت برای عاقبت بخیری جوانان و والدین و آزادی ملت فلسطین همراه بود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حاشیه های برگزاری دعای عرفه حجاج در عرفات+ فیلم" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حاشیه های برگزاری دعای عرفه حجاج در عرفات+ فیلم"، کلیک کنید.