خدمت رسانی شهید جمهور به جامعه امید دوباره بخشید

خدمت رسانی شهید جمهور به جامعه امید دوباره بخشید

اکسیداک/قم استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه آیت الله رییسی امید و حیات را در رگ های جامعه دمیدند، گفت: ما در حال حاضر با باور به اینکه ما می توانیم، باید شخص توانا، متعهد، مخلص و باتقوایی که سعی می کند راه شهید جمهور را ادامه دهد انتخاب کنیم.

صادقه یوسفی استاد حوزه و دانشگاه در گفت وگو با اکسیداک، ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت آیت الله سیدابراهیم رییسی و هییت همراهشان در پی سانحه بالگرد رییس جمهور، اظهار کرد: شهید جمهور در بُعد خدمت و مدیریت مرد میدان بودند و مدیریت از پشت میز را قبول نداشتند به جهت اینکه طبیعتاً اگر فرد در شرایط قرار بگیرد درک بهتری از آن شرایط خواهد داشت و بهتر مدیریت خواهد کرد.

وی ادامه داد: آیت الله رییسی لازم می دیدند در بسیاری از موارد خودشان در میدان قرار بگیرند و مسیله را درک کنند تا مدیریت دقیق تری داشته باشند ولو اینکه لازم باشد آسایش خود را فدا کنند و از هیچ طعنه، کنایه و تمسخری در این راه ابا نداشتند چون وظیفه خود می دانستند که از نزدیک به مدیریت امور بپردازند.

یوسفی یادآور شد: آیت الله رییسی به عنوان یک خدمتگزار نه یک مدیر بالادستی در کنار مردم بودند و این را به عنوان وظیفه الهی تلقی می کردند چون نگاهشان به این مسیولیت نگاه خدمت رسانی و مسیولیت پذیری نسبت به مردم بود؛ و در راه انجام این وظیفه که بر اساس اعتقاداتشان تشخیص داده بودند هیچ مانعی وی را از میدان بیرون نمی کرد زیرا ایشان افق بلندتری را می دیدند.

وی بیان کرد: ادامه مسیر برای رییس جمهور بعدی سخت تر شده است و اگر تا امروز رییس جمهوری فکر می کرد که به یک منصب و وسعتی رسیده است که می تواند نگاهی از بالا به پایین به مسایل و مردم داشته باشد؛ مردم درک کردند و از نزدیک دیدند که هنوز می توان مدیرانی را انتخاب کرد که در عین حال که مدیر هستند و از نظر جایگاه سیاسی مقام والایی دارند اما با همه اقشار مردم همنشین می شوند.

یوسفی تصریح کرد: آیت الله رییسی زمانی که برای بازدید از پادگان های نظامی می رفتند به دور از تجملات در کنار سربازان می نشستند و می گفتند می خواهم ببینم غذای سربازان چیست، این مسایل بسیار درس آموز است؛ لذا مسیولیت رییس جمهور آتی به دلیل انتظارات مردم بسیار سنگین است.

استاد حوزه و دانشگاه اضافه کرد: وجود آیت الله رییسی جامعه ما را رشد داد و بالا برد؛ زیرا مردم فهمیدند که اگر انتظاراتشان را در سطح بالاتری بچینند مسیولین هم خودشان را موظف می دانند به آن انتظارات پاسخ دهند.

یوسفی بیان کرد: نه فقط مسیولین بلکه همه ما باید بیاموزیم که می توان با تلاش مضاعف و دقت بر روی مسایلی که اهمیت بیشتری دارند و دوری از حاشیه ها مشکلات را حل کرد؛ کارخانه هایی که سال ها متوقف بود راه اندازی شد. بنابراین قطعاً اگر ریاست جمهوری ایشان ادامه پیدا می کرد مردم نمود بیشتری از اقدامات دولت سیزدهم را مشاهده می کردند.

وی تاکید کرد: سه سال خدمتگزاری آیت الله رییسی نمونه خوبی بود که با شعار دادن کاری از پیش نمی رود و با تلاش مضاعف مسیله حل نشدنی وجود ندارد، کافی است همه ما در هر جایگاهی که هستیم کار و وظیفه خود را درست و باتعهد انجام دهیم و در آن کوتاهی نکنیم در این صورت خللی در روند کارها نخواهیم داشت.

استاد حوزه و دانشگاه بیان کرد: مهم ترین وظیفه ما این است که در صحنه باشیم و فرد صالحی را برای منصب ریاست جمهوری انتخاب کنیم، ما امروز با امید تازه و از افق بالاتری به دوران بعدی نگاه می کنیم.

یوسفی با بیان اینکه آیت الله رییسی در طول دوره ریاست جمهوری خود امید و حیات را در رگ های جامعه دمیدند، یادآور شد: ما در حال حاضر با باور به اینکه ما می توانیم، باید شخص توانا، متعهد، مخلص و باتقوایی که سعی می کند راه شهید جمهور را ادامه دهد انتخاب کنیم.

پایان خبر اکسیداک

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "خدمت رسانی شهید جمهور به جامعه امید دوباره بخشید" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "خدمت رسانی شهید جمهور به جامعه امید دوباره بخشید"، کلیک کنید.