خطیر باید دل نکونام را به دست بیاورد!

سپهر ستاری: لیگ برتر ایران به روزهای حساس خود رسیده و رقابت استقلال و پرسپولیس برای کسب عنوان قهرمانی نزدیک و نفس گیر شده است.در حال حاضر استقلال با 53 امتیاز در صدر جدول قرار دارد و پرسپولیس هم با 52 امتیاز دوم است. این 2 تیم در هفته بیست وپنجم لیگ برتر دیدارهای حساسی را در پیش دارند و محکوم به پیروزی هستند. استقلال این هفته باید در تبریز به مصاف تراکتور برود و پرسپولیس هم در تهران میزبان سپاهان خواهد بود. نتایج سرخابی ها در این هفته از رقابت ها تاثیر زیادی روی سرنوشت قهرمانی خواهد داشت و کوچک ترین لغزشی از سوی هرکدام از 2 تیم، می تواند شرایط را به سود رقیب تغییر دهد.

ستار همدانی، بازیکن اسبق استقلال در گفتگو با اکسیداک درباره آخرین وضعیت استقلال در آستانه دیدار با تراکتور صحبت کرده که در ادامه می خوانید:

استقلال روز چهارشنبه یک بازی حساس را مقابل تراکتور در پیش دارد. شرایط این تیم را چطور می بینید؟

استقلال برای قهرمانی با پرسپولیس می جنگد و هر بازی یک فینال است. قهرمانی استقلال الان در دست خودش است و همه چیز به تلاش این تیم بستگی دارد. امیدوارم استقلال از پس این بازی بربیاید و شرایط را به گونه ای پیش ببرد که دل هواداران را شاد کند. تراکتور هم تیم بسیار خوبی است و تغییراتی در کادر فنی این تیم ایجاد شده و فکر کنم انگیزه بالایی داشته باشند. بازی برابر تراکتور همیشه برای استقلال سخت بوده و تراکتور هم کار ساده ای ندارد و بازی جذابی خواهد بود.

حسین حسینی هم محروم شده و نمی تواند در این بازی به میدان برود. نظر شما درباره حکم کمیته انضباطی چیست؟

حضور حسینی می توانست خیلی مفید باشد و شاید غیبت او مشکل ساز شود. امیدوارم جانشین او عملکرد خوبی داشته باشد که به تیم آسیبی نرسد. من فکر می کنم درباره مسایلی شبیه به این، می شود با یک تذکر جدی برای امثال حسینی ماجرا بسته شود. حسینی بازیکنی نیست که دایم در حال خطا باشد و بازیکنی است که در 10 سال اخیر خطایی از او ندیده ایم. به نظرم می شد با یک تذکر جدی حسینی را توجیه کرد که مسایل را رعایت کند. او مسایل اخلاقی و تعهد به اجتماع و کشور را همیشه رعایت کرده و بازیکن ملی ماست. به نظرم کمیته انضباطی می توانست با یک تذکر ماجرا را تمام کند.

تراکتور هم اخیرا دچار تغییر و تحول شده و حمید مطهری روی نیمکت این تیم می نشیند که با توجه به سابقه حضورش در پرسپولیس احتمالا انگیزه های ویژه ای برای این بازی دارد.

بازی مقابل استقلال و پرسپولیس برای هر کسی اهمیت دارد. من خودم وقتی در تیم های دیگر مثل بهمن، کشاورز و تراکتور بودم دوست داشتم جلوی استقلال و پرسپولیس بازی کنم. حمید مطهری هم یکی از مربیان خوب ماست و تلاش زیادی می کند و امیدوارم به همراه آقای گل محمدی در تراکتور موفق باشند و تیم را از این شرایط خارج کنند. مشکلات تراکتور فنی نیست و مسایل دیگری است که من بارها به آن اشاره کرده ام و مشکلات تراکتور با تغییر کادر فنی حل نمی شود.

خطیر باید دل نکونام را به دست بیاورد!

در شرایطی که استقلال به مقطع حساسی از فصل رسیده، به نظر می آید نکونام و خطیر هم تصمیم گرفته اند فعلا سکوت کنند و درباره مشکلات حرفی نزنند. نظرتان درباره اتفاقات اخیر و سکوت این روزهای آن ها چیست؟

مطمیمن باشد دود این اختلافات به چشم استقلال خواهد رفت. قاطعانه می گویم که جواد نکونام به همراه بازیکنان و کادر فنی تمام تلاش شان را کرده اند و تیم در صدر جدول است ولی وقتی اختلافاتی به این شکل وجود دارد که به شدت روبه روی هم قرار دارند، استقلال ضربه می خورد. سکوت هم نمی تواند به تنهایی مشکلات را نادیده بگیرد و کادر مدیریتی باید از کادر فنی حمایت کند و جلسه بگذارند که داخل تیم باهم آشتی کنند. تمام زحمات تیم به همین 6 هفته بستگی دارد. فارغ از تمام مشکلات باید باهم آشتی کنند و کادر مدیریتی باید دل کادر فنی را به دست بیاورد. کار سختی هم نیست و باید بین نکونام و خطیر نشستی بگذارند و از زحمات کادر فنی تشکر کنند تا روحیه بگیرند و برای این 6 بازی همه دست به دست هم بدهند تا استقلال به هدفش برسد.

نظر شما درباره واگذاری استقلال چیست؟

این اتفاق خوبی است و آن را به فال نیک بگیریم ولی چون تصمیمات ما دقیقه 90 گرفته می شود، حتما مشکلات خودش را خواهد داشت. امیدوارم با چیدمان صحیح و تخصصی مدیریتی، بتوانند مشکلات استقلال را حل کنند تا این تیم بتواند مباحث زیرساختی و توسعه خود را انجام دهد.

پرسپولیس هم این هفته بازی مهمی با سپاهان دارد و در جام حذفی هم به شکلی عجیب شکست خورد. با توجه به غیبت احتمالی بیرانوند شرایط این تیم را چطور می بینید؟

بیرانوند یک بازیکن تاثیرگذار است ولی شاید اگر مقابل آلومینیوم بازی می کرد هم پرسپولیس با توجه به انگیزه تیم رقیب باز هم شکست می خورد. در مجموع ولی حضور بیرانوند قطعا می تواند به نفع پرسپولیس باشد و کمک روحی و روانی و فنی کند. پرسپولیس هم از این موضوع آسیب می بیند. از بازی خوب آلومینیوم اما نباید گذشت که 2 بار با 2 گل عقب بودند ولی به بازی برگشت. بازی پرسپولیس مقابل سپاهان به نوعی بازی رقباست و سپاهان اگر ببرد به پرسپولیس نزدیک می شود ولی مساوی به نفع استقلال است. پرسپولیس هم اگر ببرد به رقابت با استقلال ادامه می دهد و به نظرم بازی تاکتیکی می شود و تقابل این 2 تیم همیشه جذاب بوده و بازی زیبایی خواهد بود.

258 258

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "خطیر باید دل نکونام را به دست بیاورد!" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "خطیر باید دل نکونام را به دست بیاورد!"، کلیک کنید.