راه اندازی مقطع تحصیلی سطح 4 در حوزه علمیه خواهران استان ایلام

راه اندازی مقطع تحصیلی سطح 4 در حوزه علمیه خواهران استان ایلام

اکسیداک/ایلام مدیر حوزه های علمیه خواهران استان ایلام از راه اندازی مقطع سطح 4 حوزه خواهران اصطلاحاً دکتری رشته تفسیر تطبیقی در استان، با هدف تربیت استاد و پژوهشگر و ارتقای کیفی برنامه های علمی، پژوهشی و تبلیغی طلاب در سال تحصیلی جدید خبر داد.

 حجت الاسلام والمسلمین حسین تمرخانی امروز (24 اردیبهشت ماه) اظهار کرد: راه اندازی مقطع سطح چهار حوزه خواهران در استان و توسعه مدرسه تخصصی فاطمه زهرا (س) ایلام با هدف تربیت استاد، پژوهشگر و ارتقای کیفی برنامه های علمی، تربیتی، پژوهشی و تبلیغی طلاب، حضور عفیفانه و اثربخش بانوان طلبه در جامعه  و … انجام شده است. طلاب خواهر فارغ التحصیل یا شاغل در مقطع تحصیلی سطح 3 استان در صورت تمایل می توانند برای تحصیل در مقطع تحصیلی سطح 4 که دوره عالی تخصصی هم تراز با دکتری است، اقدام کنند.

وی ادامه داد: اکنون مقاطع تحصیلی سطح 2 (مقطع سیکل و دیپلم)، سطح 3 و 4 در حوزه های علمیه خواهران استان ایلام اجرا می شود.

مدیر حوزه های علمیه خواهران استان ایلام گفت: از نکات دارای اهمیت این است که مدیریت استان ایلام با بهره گیری از ظرفیت های بومی استان توانسته است مقطع سطح 4 را در استان راه اندازی کند و بعد از این، از حضور اساتید بومی به عنوان سرمایه های علمی – پژوهشی گرانقدر استان بهره خواهد برد.

تمرخانی افزود: توسعه تحصیلات تکمیلی در مراکز حوزوی باعث جهش علمی و موفقیت های پی در پی طلاب و فضلای جوان در رقابت های علمی، پژوهشی و فرهنگی خواهد شد که ان شاءالله با دوراندیشی مسوولان، هم گرایی و هم افزایی و حضور پرشور و نشاط طلاب و دانش آموختگان به عرصه تولید علم و پذیرش مسوولیت های علمی، تبلیغی و اجتماعی، شاهد درخشش بیش از پیش و بالندگی مستمر این مرکز باشیم.

پایان خبر اکسیداک 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "راه اندازی مقطع تحصیلی سطح 4 در حوزه علمیه خواهران استان ایلام" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "راه اندازی مقطع تحصیلی سطح 4 در حوزه علمیه خواهران استان ایلام"، کلیک کنید.