رقابت تنگاتنگ بایدن و ترامپ/اکثر آمریکایی ها به پیروزی ترامپ باور دارند

رقابت تنگاتنگ بایدن و ترامپ/اکثر آمریکایی ها به پیروزی ترامپ باور دارند

به گزارش اکسیداک نظرسنجی I&I/TIPP که از تاریخ یکم الی سوم ماه مه (12 الی 14 اردیبهشت) از میان 1264 شرکت کننده و با درصد خطای مثبت و منفی 2.8 انجام شده، نشان می دهد که بایدن، رییس جمهور کنونی آمریکا و ترامپ، رییس جمهور سابق آمریکا رقابت تنگاتنگی برای انتخابات ریاست جمهوری 2024 آمریکا دارند و اگرچه بایدن در یک حوزه از ترامپ پیشتاز است، اما اکثر آمریکایی هایی فکر می کنند که ترامپ در انتخابات پیروز خواهد شد.

بنا بر گزارش وب سایت «تیپ اینسایتس» و نظرسنجی که انجام شده، میزان محبوبیت بایدن 42 درصد و ترامپ 40 درصد ثبت شده است اما باید در نظر داشت که درصد خطای این نظرسنجی از اختلاف میزان محبوبیت این دو نامزد بیشتر است. هم چنین 10 درصد گزینه «دیگران» را انتخاب کرده و 7 درصد هم گفته اند که نظر قاطعی نداشته و مطمین نیستند.

به نقل از اکسیداک در این نظرسنجی 86 درصد از حامیان حزب دموکرات از بایدن حمایت می کنند، درحالیکه ترامپ حمایت یکسانی را از جمهوری خواهان دارد اما میزان مشارکت دموکرات ها اندکی بالاتر از جمهوری خواهان است و بنابراین تا این لحظه بایدن نامزد پیشتاز تلقی می شود.

البته نظرسنجی I&I/TIPP نشان می دهد حتی رای دهندگانی که از بایدن حمایت می کنند، تمایل کمی را نسبت به پیروزی او نشان می دهند، درحالیکه اکثر شرکت کنندگان در نظرسنجی انتظار دارند که دونالد ترامپ پیروز انتخابات 2024 باشد.

در راستای این نظرسنجی، 55 درصد ریاست ترامپ را «موفقیت» می دانند و درحالیکه 44 درصد این مسیله را «شکست» تلقی می کنند. از طرف دیگر، تنها 39 درصد ریاست جو بایدن را «موفقیت» می خوانند، درحالیکه 61 درصد آن را «شکست» قلمداد می کنند.

رای دهندگان آفریقایی-آمریکایی در سال 2020، 87 درصد به بایدن رای دادند و این در حالی بود که فقط 12 درصد از ترامپ حمایت کردند. اما اکنون در سال 2024 این آمار احتمالا به طرز چشمگیری تغییر پیدا کند. باتوجه به این نظرسنجی، 59 درصد از سیاه پوستان از بایدن حمایت می کنند و 28 درصد نسبت به دور قبلی کاهش نشان می دهد، درحالیکه 15 درصد از سیاه پوستان به ترامپ رای می دهند و این نسبت به چهار سال گذشته، 3 درصد افزایش یافته است.

این نظرسنجی سوالی را مبنی بر آنکه آیا بایدن یا ترامپ را شدیدا یا به طور متوسط حمایت می کنند، مطرح کرد و نتایج بدین صورت شد که 54 درصد گفتند «شدیدا» از بایدن حمایت می کنند، درحالیکه 43 درصد «به طور متوسط» حامی او هستند. علاوه بر این، 64 درصد حمایت خود را از ترامپ «شدید» توصیف کردند و تنها 34 درصد گفتند که «به طور متوسط» از این رییس جمهور سابق آمریکا حمایت می کنند.

311311

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رقابت تنگاتنگ بایدن و ترامپ/اکثر آمریکایی ها به پیروزی ترامپ باور دارند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رقابت تنگاتنگ بایدن و ترامپ/اکثر آمریکایی ها به پیروزی ترامپ باور دارند"، کلیک کنید.