رونمایی از قوی ترین خودروی جاده ای پورشه در تاریخ / قاتل تسلا به میدان آمد/عکس

امیرمسعود عابدین: ابتدا با بزرگترین تغییر آن شروع می کنیم؛ تایکان توربو S در هنگام استفاده از لانچ کنترل، 938 اسب بخار قدرت تولید می کند که از 750 اسب بخار مدل قبلی بسیار بالاتر است.

پورشه به تسلا و لوسید اجازه نمی دهد که در بازار سدان های برقی قدرتمند پیروز شوند. نتیجه این افزایش عظیم قدرت، شتاب صفر تا صد کیلومتر بر ساعت 2.3 ثانیه ای است. تایکان توربو S با این مشخصات تبدیل به قوی ترین خودروی جاده ای پورشه می شود و قدرت 887 اسب بخاری مدل 918 اسپایدر را تحت الشعاع قرار می دهد.

فوری/ رونمایی از قوی ترین خودروی جاده ای پورشه در تاریخ / قاتل تسلا به میدان آمد/عکس

این قدرت تولیدی از موتورهای جدیدی می آید که ابعادی مشابه مدل قبلی دارند، اما برای قدرت بیشتر، داخل آنها اصلاح شده است. قدرت موتور عقب بسته به مدل تا 107 اسب بخار افزایش می یابد، در حالی که خود موتور حدود 9 کیلوگرم سبک تر از قبل است. تمام مدل های تایکان دارای موتورهای جدید هستند. در حالی که پورشه هنوز مشخصات کاملی را برای کل مدل های تولیدی منتشر نکرده است، اما می گوید که مدل پایه و محرک عقب 483 اسب بخار قدرت دارد.

فوری/ رونمایی از قوی ترین خودروی جاده ای پورشه در تاریخ / قاتل تسلا به میدان آمد/عکس

به همان اندازه که پورشه برای افزایش میزان اسب بخار تلاش کرده است، به نظر می رسد حتی بیشتر از آن برای افزایش راندمان و برد خودرو وقت صرف کرده است. اولین مدل تایکان به خاطر ارقام نسبتاً پایین خود در میزان برد مورد انتقاد قرار گرفت، در حالی که اعداد واقعی اغلب بهتر از ارقام EPA (تخمین میزان برد خودرو) بودند. ارقام EPA برای تایکان جدید هنوز منتشر نشده است.

فوری/ رونمایی از قوی ترین خودروی جاده ای پورشه در تاریخ / قاتل تسلا به میدان آمد/عکس

یک بسته باتری با ترکیبات شیمیایی جدید در اینجا وجود دارد که تغییر بزرگی است، با ظرفیت ناخالص برای باتری بزرگتر Performance Plus که از 93.4 کیلووات ساعت به 105 کیلووات ساعت افزایش یافته است. ظرفیت خالص یا قابل استفاده 98.6 کیلووات ساعت است. مدل های پایه دارای بسته باتری خالص 89 کیلووات ساعتی و 83.6 کیلووات ساعت هستند. هر دو بسته سبک تر از مدل های قبلی خود هستند و باتری پایه تقریباً به اندازه واحد ارتقا یافته قبلی ظرفیت دارد.

پورشه همچنین قابلیت بازسازی انرژی تایکان را ارتقا داده است. مدل های قدیمی چهار چرخ محرک می توانستند تا 290 کیلووات را بازسازی کنند، اما مدل جدید می تواند تا 400 کیلووات را تولید کند. سرعت شارژ هم بالا رفته است. پورشه ادعا می کند که تنها 18 دقیقه شارژ وقت لازم است تا باتری از 10 تا 80 درصد شارژ شود.

فوری/ رونمایی از قوی ترین خودروی جاده ای پورشه در تاریخ / قاتل تسلا به میدان آمد/عکس

تغییراتی در شاسی خودرو نیز وجود دارد. همه تایکان های ایالات متحده از سیستم تعلیق بادی به صورت استاندارد بهره می برند و در مدل های چهار چرخ محرک، پورشه Active Ride، سیستم تعلیق فعال جدید و فوق العاده هوشمندانه این شرکت، به صورت سفارشی عرضه می شود.
همه این ارتقاها با افزایش قیمت همراه هستند. قیمت پایه تایکان 2025 از 101395 دلار شروع می شود (قیمت پایه نسخه قبل: 92550 دلار). در بالای این مدل ها، نسخه Turbo S Cross Turismo با قیمت 213695 دلار قرار دارد که 14695 دلار بیشتر از مدل قبلی خود است.
تحویل تایکان 2025 در آمریکا اواخر تابستان امسال آغاز خواهد شد. ما هنوز باید کمی صبر کنیم تا مدل های جدید GTS را ببینیم، علاوه بر اینکه پورشه تایکان، رکورد نوربرگ رینگ را با اختلاف زیادی از تسلا جابه جا کرده است.

جهت مشاهده لیست قیمت روز خودرو های داخلی و خارجی می توانید به صفحه لیست قیمت روز خودرو در اکسیداک مراجعه کنید.

227227

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رونمایی از قوی ترین خودروی جاده ای پورشه در تاریخ / قاتل تسلا به میدان آمد/عکس" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رونمایی از قوی ترین خودروی جاده ای پورشه در تاریخ / قاتل تسلا به میدان آمد/عکس"، کلیک کنید.