فیلم| کرم های توت فرنگی چگونه از بین می روند؟

فیلم| کرم های توت فرنگی چگونه از بین می روند؟

آفتاب نیوز :

ابتدا با آب آلودگی های توت فرنگی را از بین ببرید سپس داخل محلول آب و سرکه (چهار قسمت آب ویک قسمت سرکه سفید) یا جوش شیرین حدود یک ربع برای سرکه و 20 دقیقه برای جوش شیرین غوطه ورکرده و سپس بشویید.

برای خارج کردن کرم داخل توت فرنگی نیز توصیه می شود میوه را داخل آب نمک چند دقیقه نگه دارید تا حشرات و کرم از آن خارج شده، برای تهیه آب نمک، حدود یک قاشق غذاخوری نمک را به یک کاسه متوسط آب گرم اضافه کنید و بگذارید حل شود، سپس توت فرنگی ها را در آب نمک بریزید و بگذارید حدود پنج دقیقه خیس بخورد و در انتها توت ها را با آب تمیز بشویید.

چنانچه قصد دارید برای شست و شوی توت فرنگی از جوش شیرین استفاده کنید، یک قاشق چایخوری جوش شیرین را با چهار لیوان آب مخلوط کنید و هم بزنید تا حل شود، سپس توت فرنگی ها را به مخلوط اضافه کنید و اجازه دهید توت فرنگی ها به مدت 10 تا 15 دقیقه در مخلوط خیس بخورند سپس میوه را تمیز بشویید.

روش های شستن انواع توت برای پیشگیری از مسمومیت و بیماری اهمیت زیادی دارد. پوست توت فرنگی صاف نیست و به دلیل منافذ زیادی که دارد، سموم ماندگاری بالایی روی پوست دارند.

طی تحقیقاتی که انجام شده است غوطه ور کردن توت فرنگی در محلول آب حاوی سه درصد سرکه و بعد آبکشی کردن آن با آب 48 درصد سموم آن را کم می کند، همچنین اگر توت فرنگی ها را در محلول آب حاوی سه درصد نمک غوطه ور کنیم و آبکشی کنیم نیز تا 45 درصد سموم آن کم می شوند و نهایتا غوطه ور کردن توت فرنگی ها در آب خالی و بعد آبکشی کردن آن تنها 25 درصد یا یک چهارم این سموم رو کم خواهند کرد.

منبع: اطلاعات آنلاین

 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "فیلم| کرم های توت فرنگی چگونه از بین می روند؟" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "فیلم| کرم های توت فرنگی چگونه از بین می روند؟"، کلیک کنید.