قطعنامه جانبدارانه پارلمان اروپا علیه ایران

قطعنامه جانبدارانه پارلمان اروپا علیه ایران

پارلمان اروپا در قطعنامه ای جانبدارانه پاسخ مشروع ایران به رژیم صهیونیستی را محکوم کرده و در خصوص حمله غیرقانونی رژیم صهیونیستی به مقر دیپلماتیک ایران به ابراز تاسف بسنده کرده است.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری اکسیداک، نمایندگان پارلمان اروپا امروز پنجشنبه در قطعنامه ای جانبدارانه و بدون در نظر گرفتن حق مشروع و قانونی ایران برای پاسخ به رژیم صهیونیستی، عملیات موشکی و پهپادی اخیر ایران به سرزمین های اشغالی را محکوم کرده و خواستار تحریم های بیشتر علیه ایران شدند.

نمایندگان اروپا همچنین با اظهار نگرانی از تشدید اوضاع در منطقه بر حمایت کامل از امنیت رژیم اسراییل تاکید کردند.

آنها همچنین در این قطعنامه صرفا به اظهار تاسف در خصوص حمله به بخش کنسولی ایران در دمشق بسنده کردند!

این در حالی است که طبق منشور ملل متحد، کنوانسیون های بین المللی به ویژه کنوانسیون روابط دیپلماتیک 1961 وین و کنوانسیون پیشگیری و مجازات جرایم علیه اشخاص مورد حمایت بین المللی از جمله ماموران و سازمان های بین المللی حمله رژیم صهیونیستی به سفارت ایران محکوم بوده و ایران از لحاظ حقوقی و طبق ماده 51 منشور ملل متحد می توانسته پاسخ دهد.

نمایندگان پارلمان اروپا در ادامه با نادیده گرفتن بیش از 7 ماه جنایت و کشتار مردم مظلوم غزه و کرانه باختری توسط رژیم صهیونیستی و حمله این رژیم به کشور های مجاور، مدعی نقش بی ثبات کننده ایران در خاورمیانه شدند.

پارلمان اروپا همچنین از تصمیم اتحادیه برای افزایش تحریم های فعلی خود علیه ایران، از جمله تحریم عرضه و تولید هواپیما های بدون سرنشین و موشک استقبال کردند.

در بخشی از این قطعنامه جانبدارانه در خصوص توافق هسته ای ایران نیز صحبت شده و بدون توجه به عدم اجرای تعهدات آمریکا و خروج یکجانبه این کشور از برجام و همچنین عدم اجرای تعهدات طرف های اروپایی ادعا شده است که ایران به تعهدات پادمان و حقوقی خود در توافق هسته ای عمل نمی کند.

این قطعنامه پارلمان اروپا در حالی صادر شده که هیچ توجهی به نقش مخرب و ثبات زدای رژیم اسراییل و حامیان این رژیم در منطقه اشاره نشده است. اخیرا نیز گزارش هایی از کشف گور های دسته جمعی در غزه و افشای جنایات جدید صهیونیست ها منتشر شده است.

سازمان دیده بان حقوق بشر اروپا مدیترانه با اعلام این که تیم های آن از نزدیک عملیات کشف گور های دسته جمعی در بیمارستان های مختلف نوار غزه از جمله مجتمع پزشکی ناصر و شفا را دنبال می کنند و اجساد صد ها فلسطینی که در این گور ها دفن شده بودند را مشاهده کردند خواستار انجام اقدام فوری بین المللی جهت بررسی جنایات رژیم صهیونیستی در پنهان کردن صد ها جسد در گور های دسته جمعی در نوار غزه شد.

این سازمان حقوق بشری اعلام کرد که تعداد دقیق گور ها و همچنین اجسادی که در آنها پنهان شده هنوز مشخص نیست و ما نیاز به اقدام فوری بین المللی از جمله تشکیل کمیته فوری تحقیقات بین المللی مستقل جهت بررسی این موضوع داریم و به نظر می رسد که هزاران غیرنظامی که در معرض اعدام های خودسرانه و فراقانونی قرار گرفته اند در این گور ها مدفون باشند. باید یک کمیته فنی متشکل از کارشناسان تشکیل گردد تا علت مرگ این غیرنظامیان را دقیقا مشخص کنند و سیستمی ایجاد شود که امکان شناسایی هویت آنها وجود داشته باشد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "قطعنامه جانبدارانه پارلمان اروپا علیه ایران" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "قطعنامه جانبدارانه پارلمان اروپا علیه ایران"، کلیک کنید.