قیمت طلا ریخت/ قیمت جدید طلا 24 اردیبهشت 1403

قیمت طلا ریخت/ قیمت جدید طلا 24 اردیبهشت 1403

به گزارش خبرگزاری اکسیداک، قیمت طلا در بازار جهانی با 0.3 درصد کاهش به 2 هزار و 352 دلار رسید.

کاهش قیمت طلا در حالی رقم خورد که در آخرین معاملات هفته گذشته تا 2 هزار و 361 دلار بالا رفته بود.

بررسی ها نشان می دهد که اونس طلا در طول یک ماه گذشته رشد 0.4 درصدی را تجربه کرده است.

براساس گزارش رویترز، سرمایه گذاران در حال حاضر منتظر گزارش تورم آمریکا هستند تا سرنخ هایی از زمان کاهش نرخ بهره فدرال رزرو به دست آورند.

شاخص قیمت تولید کننده در آمریکا در روز سه شنبه و شاخص قیمت مصرف کننده در روز چهارشنبه منتشر خواهد شد.

تحلیلگران رویترز پیش بینی می کنند قیمت های مصرف کننده در آمریکا 0.3 درصد در آوریل افزایش یافته باشد که نرخ تورم سالیانه را به 3.6 می رساند.

نرخ تورم در آمریکا طبق آنچه انتظار می رفت پایین نمی آید که می تواند تجارت طلا را با مشکلاتی مواجه کند.
امید به کاهش نرخ بهره در سال جاری میلادی پس از انتشار اطلاعات ضعیف اشتغال آمریکا افزایش یافته است. کاهش نرخ بهره هزینه نگهداری طلا به عنوان یک سرمایه غیر سودده را پایین آورده و تمایل برای خرید آن را افزایش می دهد.

تاجران انتظار دارند بانک مرکزی آمریکا روند کاهش نرخ بهره را از سپتامبر آغاز کند. اما اظهارات مقامات فدرال رزرو آمریکا در هفته گذشته متناقض بوده و بسیاری تردید دارند نرخ بهره به اندازه کافی برای پایین آوردن تورم، بالا باشد.

223325

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "قیمت طلا ریخت/ قیمت جدید طلا 24 اردیبهشت 1403" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "قیمت طلا ریخت/ قیمت جدید طلا 24 اردیبهشت 1403"، کلیک کنید.