لپ تاپ خود را یک دقیقه ای کامل شارژ کنید!

به گزارش خبرگزاری اکسیداک، در یک بیانیه مطبوعاتی، دانشگاه کلرادو در بولدر اعلام کرد که محققان این دانشگاه در درک ما از نحوه رفتار ذرات یونی باردار به پیشرفتی دست یافته اند؛ کشفی که می تواند کلیدی برای دستیابی به قابلیت ذخیره انرژی ابرخازن ها باشد.

ابرخازن ها مدت هاست به عنوان وسیله ای برای شارژ سریع برقی پیشنهاد می شوند، اما تاکنون، پی بردن به چگونگی افزایش چگالی انرژی برای مطابقت یا فراتر رفتن از چگالی انرژی باتری های لیتیوم-یون ممکن نبوده است. اما از نظر مهندس شیمی و بیولوژیکی آنکور گوپتا، نویسنده اصلی مطالعه جدیدی که در مجله Proceedings of the National Academy of Sciences منتشر شده است، ممکن است بازی به زودی تغییر کند.

او در بیانیه مطبوعاتی گفت:« جذابیت اصلی ابرخازن ها در سرعت آنها نهفته است؛”پس چگونه می توانیم شارژ و آزادسازی انرژی آنها را سریع تر کنیم؟ با حرکت کارآمدتر یون ها.”»

گوپتا و همکارانش ادعا می کنند که به نکات ارزشمندی در قانون کیرشهف

لپ تاپ خود را یک دقیقه ای کامل شارژ کنید!

دست پیدا کرده اند، اصل تعیین کننده در نظریه جریان الکتریکی که حکم می کند ولتاژ باید در حلقه های خاصی حرکت کند.

توضیحات اکسیداک: قانون ولتاژ کیرشهف یا KVL بیان می کند: «در هر شبکه حلقه بسته، کل ولتاژ حلقه برابر با مجموع تمام افت ولتاژهای موجود در آن است. به عبارت دیگر، مجموع تمام ولتاژهای حلقه باید برابر با صفر باشد. این ایده کیرشهف، به عنوان بقا یا پایستگی انرژی نیز شناخته می شود.»

همانطور که گوپتا و تیمش کشف کرده اند، یون ها در محیط های متخلخل مانند آنچه در ابرخازن ها یافت می شوند به گونه ای متفاوت از آنچه که با پیروی دقیق از قانون کیرشهف انتظار می رود، حرکت می کنند و این موضوع اصلاحیه ای برای اصل قدیمی ظرفیت ذخیره سازی است.

گوپتا گفت:«ما حلقه گم شده را پیدا کردیم.»

یافته ها، همانطور که او در مصاحبه نشان می دهد، می تواند پیامدهای عظیمی برای “آینده سیاره” داشته باشد.

البته، محققان هنوز کارهای زیادی برای انجام دادن دارند تا اینکه آخرین کشف در دستگاه های ذخیره سازی انرژی نسل بعدی پیاده سازی شود. با این وجود، این یک کشف جذاب در آینده فناوری است.

منبع: futurism

227227

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "لپ تاپ خود را یک دقیقه ای کامل شارژ کنید!" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "لپ تاپ خود را یک دقیقه ای کامل شارژ کنید!"، کلیک کنید.