مجوز بازگشت «راهیان» به لیگ دسته اول فوتبال صادر شده است

مجوز بازگشت «راهیان» به لیگ دسته اول فوتبال صادر شده است

اکسیداک/کرمانشاه رییس هیات فوتبال استان کرمانشاه از صدور مجوز بازگشت راهیان به لیگ دسته اول فوتبال کشور از سوی فدراسیون خبر داد.

علی محبی زنگنه در گفت و گو با اکسیداک، بااشاره به آخرین وضعیت بازگشت تیم راهیان کرمانشاه به لیگ دسته اول فوتبال، اظهار کرد: سال گذشته چند هفته مانده به شروع رقابت های لیگ دسته اول فوتبال همراه با مدیرعامل باشگاه راهیان با رییس فدراسیون فوتبال نشستی داشتیم و موضوع بازگشت این تیم به لیگ دسته اول فوتبال مورد بررسی قرار گرفت. 

وی افزود: در همان نشست آقای تاج(رییس فدراسیون) اعلام کرد که تیم راهیان می تواند در رقابت های لیگ 1402 شرکت کند، اما از آنجایی که مسیولین باشگاه فرآیندهای لازم برای تشکیل و آماده سازی یک تیم را انجام نداده بودند، مقرر شد تیم شان در رقابت های سال 1403 حضور داشته باشد. 

رییس هیات فوتبال کرمانشاه تصریح کرد: فدراسیون فوتبال مجوز بازگشت تیم راهیان را به این باشگاه داده و در مقابل شروطی هم داشته که مسیولین باشگاه راهیان آنها را قبول کرده اند. 

وی در خصوص تصمیم باشگاه راهیان برای حضور در رقابت های لیگ 1403 هم گفت: چند ماه پیش دیداری با مدیرعامل باشگاه راهیان داشتیم که ایشان اعلام کرد قصد دارند در رقابت های لیگ 1403 حضور داشته باشند. 

محبی زنگنه اضافه کرد: اکنون باشگاه راهیان فرصت کافی برای تشکیل و آماده سازی یک تیم تا زمان شروع رقابت های لیگ دسته اول فوتبال در اواخر تابستان را خواهد داشت. 

به گفته این مسیول، فدراسیون فوتبال باید سازوکارهای لازم برای حضور تیم راهیان در رقابت های لیگ دسته اول فوتبال کشور  را فراهم کند. 

سازمان لیگ فوتبال در فصل 94 – 93 تعداد تیم های حاضر در لیگ های فوتبال کشور را کاهش داد که اجرای این تصمیم در هفته های انتهایی لیگ دسته اول باعث سقوط تیم راهیان( شیرین فراز سابق) کرمانشاه به لیگ دسته دوم شد.

مدیرعامل باشگاه راهیان که نسبت به این تصمیم سازمان لیگ معترض بود و اعلام دیرهنگام این مصوبه را خلاف مقررات می دانست، پیگیری هایی را از طریق  فدراسیون انجام داد، اما زمانی که از رسیدگی مسیولین فدراسیون ناامید شد، شکایتش را از طریق مراجع قضایی پیگیری کرد، تا اینکه زمستان سال 1399 توانست حکم دیوان عالی کشور را برای بازگشت تیمش به لیگ دسته اول فوتبال بگیرد.

علیرغم اینکه دیوان عالی کشور حکم به بازگشت تیم راهیان به لیگ دسته اول فوتبال داده بود، اما مسیولین فدراسیون فوتبال به این دلیل که باشگاه راهیان نباید شکایتش را به مرجعی خارج از فدراسیون می برد، به این رای تمکین نکردند، با اینحال مسیولین استانی و باشگاه راهیان پیگیری هایی را از طریق فدراسیون انجام دادند تا اینکه در نهایت توانستند رای به بازگشت تیمشان به رقابت های لیگ دسته اول را بگیرند. 

پایان خبر اکسیداک 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مجوز بازگشت «راهیان» به لیگ دسته اول فوتبال صادر شده است" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مجوز بازگشت «راهیان» به لیگ دسته اول فوتبال صادر شده است"، کلیک کنید.