مراسم تنفیذ حکم رئیس‌جمهور منتخب ۷ مرداد برگزار می‌شود

مراسم تنفیذ حکم رئیس‌جمهور منتخب ۷ مرداد برگزار می‌شود

مراسم تنفیذ و اعطای حکم رئیس‌جمهور چهاردهم و آغاز به‌ کار رسمی رئیس‌جمهور منتخب روز یکشنبه هفتم مرداد ۱۴۰۳ با حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی برگزار خواهد شد.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری اکسیداک، مراسم در حسینیه امام خمینی(ره) برگزار می شود و جمعی از مسئولان و کارگزاران نظام نیز در آن حضور خواهند داشت.

به گزارش اکسیداک،با توجه به تأیید صحت انتخابات توسط شورای نگهبان، اعتبارنامه ریاست‌ جمهوری توسط اعضای شورای نگهبان صادر و خدمت رهبر معظم انقلاب ارسال می‌شود و بعد از صدور اعتبارنامه، مراسم تنفیذ ریاست‌ جمهوری برگزار خواهد شد.

تحلیف حکم ریاست‌ جمهوری پس از مراسم تنفیذ حکم رئیس‌جمهور با حضور رئیس دیوان‌ عالی کشور، اعضای شورای نگهبان قانون اساسی و رئیس قوه قضائیه انجام می‌شود. در این مراسم که در مجلس شورای اسلامی انجام خواهد شد، رئیس‌جمهور منتخب طبق اصل 121 قانون اساسی سوگند یاد می‌کند که همهٔ استعداد و صلاحیت خویش را در راه ایفای مسئولیت‌هایی که به‌ عهده گرفته است، به کار گیرد و در پایان سوگندنامه را امضا می‌کند.

در مراسم تحلیف رئیس‌جمهور منتخب، علاوه بر رئیس و نمایندگان مجلس شورای اسلامی، از برخی مقامات ‌‌و شخصیت‌های داخلی و ‌‌خارجی نیز دعوت به‌ عمل خواهد آمد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مراسم تنفیذ حکم رئیس‌جمهور منتخب ۷ مرداد برگزار می‌شود" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مراسم تنفیذ حکم رئیس‌جمهور منتخب ۷ مرداد برگزار می‌شود"، کلیک کنید.