مطیعی: خرابی اتوبوس VIP دست ما نیست/طوسی تست عدم دوپینگ خود را به فدراسیون دهد

مطیعی: خرابی اتوبوس VIP دست ما نیست طوسی تست عدم دوپینگ خود را به فدراسیون دهد

سرپرست فدراسیون دوومیدانی گفت: سهمیه المپیک فرزانه فصیحی، حمیده اسماعیل نژاد و حسن تفتیان قطعی شده است.

حسین مطیعی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری اکسیداک، درباره اینکه تا به حال چند سهمیه المپیک 2024 پاریس در رشته دوومیدانی قطعی شده، اظهار کرد: روی 8 نفر حساب باز می کنیم، البته که رنکینگی است و باید در مسابقات حضور پیدا کنند تا با توجه به امتیازات سهمیه بگیرند. الان سهمیه فرزانه فصیحی، حمیده اسماعیل نژاد و حسن تفتیان قطعی شده است. مهدی پیرجهان، حسین رسولی، مهدی صابری، سبحان احمدی و مریم طوسی در تلاش هستند تا سهمیه خود را قطعی کنند.سهمیه المپیک ماده های دو، 56 نفر و در ماده های پرتابی تعداد سهمیه ها 33 نفر است. به همین خاطر کار برای ورزشکاران ماده های پرتابی سخت تر است.

شانس کسب 8 سهمیه المپیک را داریم

سرپرست فدراسیون دوومیدانی افزود: از ابتدای امسال برای نمایندگان کشورمان اردو ها و مسابقاتی را از ابتدای سال تعریف کردیم. طبق برنامه ریزی با مربیان و بر اساس مسابقاتی که امتیاز کسب می کردند و خواهند کرد، سهمیه ها قطعی شده و خواهد شد. به عنوان مثال حسین رسولی که در مسابقات کمتری حضور یافته، با توجه به اینکه مدال طلای بازی های آسیایی را دارد، اما باید در مسابقات پیش رو حضور یابد تا سهمیه خود را قطعی کند. فقط یک مسابقه رفته و امتیاز کامل آن را گرفته، فردا به نیجریه می رود تا در مسابقه دیگری شرکت کند. تا یک ماه آینده مسابقات نهایی می شود و با جمع آوری امتیازات تکلیف نهایی سهمیه های ایران مشخص خواهد شد. انتظار کمیته ملی المپیک از دوومیدانی 6 سهمیه المپیک بود، اما با حمایتی که از دو ورزشکار دیگر شده، شانس کسب 8 سهمیه را داریم.

طوسی تست عدم دوپینگ خود را به فدراسیون دهد

وی خاطرنشان کرد: از میان ورزشکارانی که به دنبال کسب سهمیه هستند حسین رسولی و مهدی پیرجهان شرایط بهتری دارند و دو سه نفر تا رنکینگی که شامل سهمیه می شود فاصله دارند. فصیحی، اسماعیل نژاد و تفتیان 15 تا 20 رده در رنکینگ المپیک بالاتر از نفر آخری هستند که سهمیه می گیرد. مریم طوسی هم با انگیزه زیادی به دنبال کسب سهمیه است، البته او برای آنکه رکورد جدید خود را ثبت کند باید تست عدم دوپینگ خود را به فدراسیون بدهد تا رکورد وی رسمی شود.

خرابی اتوبوس VIP دست ما نیست

سرپرست فدراسیون دوومیدانی در مورد اینکه به چه دلیل ملی پوشان اعزامی به مسابقات قهرمانی غرب آسیا در بصره عراق، با هواپیما به نجف یا کربلا نرفتند و با اتوبوس تا لب مرز رفتند و از آنجا هم با اتوبوس به محل برگزاری مسابقات اعزام شدند، ضمن اینکه یکی از اتوبوس ها در مسیر خراب شده، عنوان کرد: گفته بودند 3 ساعت اتوبوس خراب شده، اول که دو اتوبوس بوده و یک اتوبوس بدون خرابی به مقصد رسید، اتوبوسی هم که نقص فنی پیدا کرده یک ساعت طول کشیده تا خودروی شخصی به دنبال ملی پوشان رفته و آنها را مرز رسانده، از آنجا هم تحویل دولت عراق شدند و با اسکورت تا بصره رفته اند. خرابی اتوبوس VIP هم دست ما نیست ولی این همه اعزام داشتیم و یک مورد مشکلی پیش آمده به آن اشاره می شود. پرواز مستقیم به کربلا یا نجف هم می گرفتیم باز هم تیم با اتوبوس به بصره می رفت. تا مرز هم پرواز می گرفتیم باز هم به اتوبوس یا سواری نیاز می شد.

 شورای برون مرزی به روغنی مجوز نداد

وی درباره اینکه حذف نام ایمان روغنی از لیست اعزامی به مسابقات قهرمانی غرب آسیا در بصره عراق به خاطر مصاحبه سپیده توکلی همسر وی بوده، تصریح کرد: سپیده توکلی هیچ صحبتی بر علیه فدراسیون نکرده، اگر صحبتی با رسانه های معاند شده هم بی اطلاع هستم، چون این رسانه ها را به رسمیت نمی شناسیم. ما تعدادی از ورزشکاران را به شورای برون مرزی معرفی کرده بودیم، از آن تعداد مجوز کمتری به ما داده شد، نام ایمان روغنی هم در میان کسانی که به آنها مجوز داده بودند قرار نداشت. به همین دلیل با تیم ملی به بصره اعزام نشد.  

سطح فنی و رکوردی اروپا با آسیا خیلی متفاوت است

مطیعی در مورد شانس کسب مدال دوومیدانی ایران در المپیک یادآور شد: کسب مدال در المپیک کار بسیار دشواری است. با حمایت های خیلی خوب و جدی کیومرث هاشمی وزیر ورزش، از نظر مالی و معنوی هیچ مشکل مالی تا اینجا نداشتیم. هر جایی که مربیان ملی پوشان دوومیدانی نیاز دیدند بچه ها اعزام شده اند تا موفق به کسب امتیاز شوند. کشور های دیگر هم ننشسته اند، آنها هم در حال مسابقه دادن برای کسب سهمیه هستند. سطح فنی و رکوردی اروپا با آسیا خیلی متفاوت است.  

وی خاطرنشان کرد: 21 خرداد مجمع انتخاباتی فدراسیون دوومیدانی برگزار خواهد شد و امیدوارم که این ورزش پر مدال بتواند باعث افتخار ایران شود.  

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مطیعی: خرابی اتوبوس VIP دست ما نیست/طوسی تست عدم دوپینگ خود را به فدراسیون دهد" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مطیعی: خرابی اتوبوس VIP دست ما نیست/طوسی تست عدم دوپینگ خود را به فدراسیون دهد"، کلیک کنید.