نهال کاری و مالچ پاشی زیستی برای 2000 هکتار از اراضی سراجه

نهال کاری و مالچ پاشی زیستی برای 2000 هکتار از اراضی سراجه

اکسیداک/قم رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت: اعتبارات لازم برای نهال کاری در این منطقه و همچنین مالچ پاشی دوستدار محیط زیست در 2000 هکتار منطقه اختصاص خواهد یافت و این اقدام باید هرچه سریع تر انجام شود.

علی سلاجقه در بازدید از کانون بحرانی گرد و غبار در منطقه سراجه قم گفت: این معضل در استان قم مشکلات متعددی ایجاد کرده و حتی استان های همجوار را نیز تحت تاثیر قرار داده است.

وی با بیان اینکه اقدامات خوبی برای بهبود و کنترل گرد و غبار در قم به انجام رسیده است، اما این اقدامات را بسیار ناکافی دانست و گفت: باید اقدامات مصوب با همکاری همه دستگاه ها، تحت نظارت ستاد ملی مقابله با گرد و غبار در قم انجام شود.

سلاجقه ضرورت مشارکت جوامع بومی و محلی در کاهش معضل گرد و غبار در استان قم را نیز مورد توجه قرار داد و گفت: وضعیت چرای دام به ویژه شتر در این مناطق بحرانی باید محدودتر شود و معیشت جایگزین برای مردم مناطق فراهم شود.

معاون رییس جمهور خواستار رسیدگی فوری به وضعیت کانون گرد و غبار سراجه شد و گفت: اعتبارات لازم برای نهال کاری در این منطقه و همچنین مالچ پاشی دوستدار محیط زیست در 2000 هکتار منطقه اختصاص خواهد یافت و این اقدام باید هرچه سریع تر انجام شود.

به گزارش اکسیداک، رییس سازمان حفاظت محیط زیست، در حاشیه بازدید از کانون های فعال گرد و غبار در استان قم، سه اصله نهال نیز در منطقه سراجه قم غرس کرد.

پایان خبر اکسیداک

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نهال کاری و مالچ پاشی زیستی برای 2000 هکتار از اراضی سراجه" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نهال کاری و مالچ پاشی زیستی برای 2000 هکتار از اراضی سراجه"، کلیک کنید.