هشدار طوفان شدید در بنگلادش؛ هزاران نفر خانه های خود را ترک کردند

هشدار طوفان شدید در بنگلادش؛ هزاران نفر خانه های خود را ترک کردند

پیش از رسیدن طوفان به روستاهای ساحلی بنگلادش حدود 800 هزار نفر از ساکنان این مناطق خانه های خود را ترک کردند و به پناهگاه های این کشور پناه بردند.

به گزارش اکسیداک، طوفان حاره ای «رِمال» عصر روز گذشته (یکشنبه) 26 مه به سواحل جنوبی بنگلادش رسید. اداره هواشناسی این کشور پیشتر اعلام کرده بود که احتمالا وزش باد در این مناطق 130 کیلومتر در ساعت خواهد بود.

مقامات بنگلادش به ماهیگیران هشدار داده بودند که به دریا نروند و به کسانی که در مناطق آسیب پذیر قرار دارند دستور داده شده بود که محل را تخلیه کنند.

بیشتر مناطق ساحلی بنگلادش یک یا دو متر بالاتر از سطح دریا قرار دارند و موج های بلندی که بر اثر طوفان ایجاد می شوند می توانند روستاهای منطقه را ویران کنند.

پلیس همزمان با فرار مردم از منطقه اعلام کرد قایقی با 50 مسافر که دو برابر ظرفیت آن بود در نزدیکی بندر «مونگلا» غرق شده و دست کم 13 نفر مجروح برجای گذاشته که به بیمارستان منتقل شده اند.

مقامات پیش از رسیدن طوفان حدود 4000 پناهگاه در امتداد سواحل این کشور در خلیج بنگال آماده کرده بودند. انتظار می رود این طوفان 220 کیلومتری از جزیره «ساگار» هند تا «خپوپارا» در بنگلادش را تحت تاثیر قرار دهد.

در عین حال فرودگاه کلکته هند تمام پروازها را از ظهر روز گذشته تا صبح امروز (دوشنبه) به دلیل بدی آب و هوا به حالت تعلیق درآورده است.

به گزارش یورونیوز، نیروی دریایی هند امروز اعلام کرد دو کشتی مجهز به تجهیزات پزشکی را برای استقرار فوری به منظور اطمینان از ایمنی و رفاه جمعیت آسیب دیده، آماده کرده است.

صدها هزار نفر در بنگلادش طی دهه های اخیر بر اثر طوفان جان خود را از دست داده اند. اکتبر گذشته نیز بر اثر وقوع «طوفان هامون» در سواحل جنوب شرقی این کشور، دو نفر کشته و نزدیک به 300 هزار نفر مجبور به ترک خانه هایشان شدند.

پایان خبر اکسیداک

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هشدار طوفان شدید در بنگلادش؛ هزاران نفر خانه های خود را ترک کردند" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هشدار طوفان شدید در بنگلادش؛ هزاران نفر خانه های خود را ترک کردند"، کلیک کنید.