هشدار پلیس نسبت به کلاهبرداری از شهروندان با پیامک «یارانه معیشتی ویژه دهه کرامت»

هشدار پلیس نسبت به کلاهبرداری از شهروندان با پیامک «یارانه معیشتی ویژه دهه کرامت»

رییس مرکز تشخیص و پیشگیری پلیس فتای فراجا نسبت به کلاهبرداری از شهروندان با ارسال پیامک هایی تحت عنوان «یارانه معیشتی دولتی ویژه دهه کرامت» هشدار داد.

سرهنگ علی محمد رجبی در گفت وگو با اکسیداک، درباره روش های متعدد کلاهبرداران سایبری، اظهارکرد: کلاهبرداران و مجرمان در فضای مجازی از هر بهانه، مناسبت و فرصتی برای تحقق اهداف مجرمانه خود استفاده می کنند و هربار تحت عناوینی نظیر بسته اینترنت رایگان، یارانه معیشتی، سهام عدالت و … اقدام به ارسال لینک های آلوده برای شهروندان کرده تا بتوانند از آنان کلاهبرداری کنند. اقدامی که با یک راهکار ساده می توان با آن مقابله کرد و آن بی توجهی به چنین پیام هایی است.

وی با بیان اینکه در ایام دهه کرامت نیز پیامک هایی تحت عنوان یارانه معیشتی دولت برای برخی از دارندگان تلفن همراه ارسال شده است، گفت: در انتهای این پیام ها لینکی قرار گرفته که از کاربران می خواهد وارد آن شوند. این لینک ها در واقع یا حاوی بدافزار و ویروس بوده و دسترسی غیرمجاز به اطلاعات گوشی تلفن همراه کاربران ایجاد می کند یا کاربران را به سمت صفحات فیشینگ و خالی کردن حساب بانکی آنان هدایت می کند.

رییس مرکز تشخیص و پیشگیری پلیس فتای فراجا ادامه داد: در همین راستا لازم است که کاربران توجه داشته باشند که به هیچ عنوان وارد لینک هایی که با سرشماره شخصی یا نامشخص ارسال شده نشوند و پیام را حذف کنند. همچنین توجه داشته باشند که اگر چنین پیامی در شبکه های اجتماعی برایشان ارسال شد توجهی به آن نداشته باشند چرا که دستگاه های دولتی و … اطلاعیه های خود را شخصا در شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها برای مردم ارسال نمی کنند. در این شرایط از مردم می خواهیم که اخبار مربوط به بسته ها و یارانه های معیشتی را نیز از رسانه های رسمی پیگیری کنند.

رجبی اضافه کرد: ماموران پلیس فتا نیز نسبت به گشت زنی در فضای مجازی و بررسی گزارش های مردمی اقدام خواهند کرد و علاوه بر مواردی که فردی که اقدام به شکایت کرده باشد، با موارد جرایم آشکار نیز برخورد خواهند کرد.

پایان خبر اکسیداک

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هشدار پلیس نسبت به کلاهبرداری از شهروندان با پیامک «یارانه معیشتی ویژه دهه کرامت»" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هشدار پلیس نسبت به کلاهبرداری از شهروندان با پیامک «یارانه معیشتی ویژه دهه کرامت»"، کلیک کنید.