همسرکشی فجیع با ضربات چاقو در تهران

همسرکشی فجیع با ضربات چاقو در تهران

آفتاب نیوز :

مردی که به جرم قتل همسرش به قصاص محکوم شده، اما توانسته بود رضایت مادر مقتول را به دست بیاورد با درخواست پدرزن سابق خود بار دیگر به چوبه دار نزدیک شد.

دستور بازداشت مرد محکوم به قصاص که با وثیقه 400 میلیونی آزاد است، از سوی دادیار شعبه دوم اجرای احکام دادسرای امور جنایی تهران صادر شد. 

این مرد به نام جاوید همسر خود را با ضربات چاقو به قتل رساند و پس از آن در جریان رسیدگی به اتهامش به قصاص محکوم شد. در ادامه روند رسیدگی به پرونده نیز حکم قصاص او در دیوان عالی کشور تایید شد و در نوبت اجرا قرار گرفت؛ اما رضایت مادر مقتول تغییری در سرنوشت این مرد ایجاد کرد و پس از مدتی آزاد شد. اکنون با درخواست پدر مقتول، این مرد بار دیگر در لیست اجرای حکم قصاص قرار گرفت. 

این قتل 30 اکسیداک سال 1390 رخ داد. جاوید که آن زمان 25 ساله بود و همسرش سمیرا به خاطر اختلافاتی که داشتند از هم جدا شده بودند، اما به خاطر فرزند 6 ساله شان به هم رجوع کردند تا دوباره با هم زندگی کنند. با این حال جدایی و رجوع هم باعث بهتر شدن روابط آن ها نشد و اختلافات شان همچنان پا برجا بود. برای همین دوباره تصمیم به جدایی از یکدیگر گرفتند.

جاوید روز حادثه فرزندش را مهدکودک گذاشته و به خانه رفت تا وسایلش را جمع و آنجا را ترک کند؛ اما در این بین تصمیم گرفت بار دیگر با همسرش صحبت کند. این بار هم آن ها با هم جر و بحث کردند و سمیرا گفت حاضر به ادامه زندگی مشترک نیست.

در پی این گفته های زن، جاوید که عصبانی شده بود از بین وسایلش چاقویی برداشت و چند ضربه به همسرش زد. سپس در حالی که پشیمان شده بود، اقدام به خودزنی کرد.

جاوید سپس اورژانس و پلیس را در جریان قرار داد و وقتی امدادگران و پلیس به خانه آن ها رسیدند متوجه شدند زن جوان جان خود را از دست داده است، ولی مرد 25 ساله زنده ماند.

به این ترتیب جاوید بازداشت و با تکمیل تحقیقات، پرونده او به دادگاه فرستاده شد و پدر و مادر همسرش که آن ها نیزاز هم جدا شده بودند برای دامادشان درخواست قصاص کردند. شعبه 28 دیوان عالی کشور رفت و حکم صادره تایید قرار گرفت و برای اجرا به دادسرای جنایی بازگردانده شد. 

در دادسرای جنایی پرونده برای اجرا به شعبه دوم اجرای احکام فرستاده و در این شعبه جلسات صلح و سازشی برگزار شد که در نهایت مادر مقتول بدون هیچ چشم داشتی رضایت خود را اعلام کرد. پس از آن از پدر مقتول خبری نبود ودر نهایت جاوید با وثیقه 400 میلیون تومانی آزاد شد. 

 این پایان ماجرا نبود و پدر مقتول که به تازگی متوجه آزادی جاوید شده است، با شکایتی جدید گفت: می خوام قاتل دخترم قصاص شود، تفاضل دیه و همینطوز سهم وراث را که نوه خودم است پرداخت می کنم.

به این ترتیب دستور بازداشت محکوم به قصاص آزاد شده صادر شده است تا دوباره در لیست اجرای حکم قصاص قرار گیرد.

منبع: صدآنلاین

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "همسرکشی فجیع با ضربات چاقو در تهران" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "همسرکشی فجیع با ضربات چاقو در تهران"، کلیک کنید.