وانگ یی: آمریکا به سیاست غلط بر حذر داشتن چین ادامه می دهد

وانگ یی: آمریکا به سیاست غلط بر حذر داشتن چین ادامه می دهد

به گزارش اکسیداک “وانگ یی” وزیر امور خارجه چین در گفت وگویی اشاره کرد که “درک اشتباه آمریکا از چین همچنان وجود دارد و به پیش بردن سیاست غلط بر حذر داشتن چین ادامه می دهد.”

خبرگزاری اسپوتنیک گزارش داد که وانگ در گفت وگویی با نشریه قطری پنینسولا درباره جنگ اوکراین نیز گفت: موضع چین درباره بحران اوکراین نامتناقض و شفاف است. چین نه یکی از طرفین درگیری و نه یکی از طرفین مسیول این بحران است اما هرگز از بیرون گود و بی تفاوت آن را نظاره نکرده است.

به نقل از اکسیداک وزیر امور خارجه چین هشدار داد که “در این برهه، هنوز خطر بدتر شدن و گسترش این بحران وجود دارد و جامعه بین المللی باید هماهنگی و تلاش های مشترک را برای رسیدن به صلح تقویت کند و اقدامات ملموسی برای تتش زدایی در این درگیری انجام دهد.

جنگ اوکراین در فوریه سال میلادی جاری به سومین سال خود وارد شده است.

اوکرایت سعی کرده است با همکاری سوییس نشستی برای تبیین “فرمول صلح” رییس جمهور اوکراین برگزار کند که روند آن هنوز قطعی نشده است.

سوییس بر ضرورت مشارکت روسیه در هرگونه مذاکرات صلح تاکید کرده است.

“ولودیمیر زلنسکی” رییس جمهور اوکراین فرمانی را صادر کرده است که مذاکرات با روسیه را تا زمان عهده دار بودن سمت ریاست جمهوری این کشور توسط “ولودیمر پوتین” را ممنوع می سازد.

روسیه گفته است تا زمانی که اوکراین مناطق تصرف شده را به رسمیت نشناسد، مذاکرات صلح با آن بیهوده خواهد بود.

وانگ در ادامه گفت وگو با این نشریه قطری با مطرح کردن انتقاد دیگری از سیاست های آمریکا در قبال چین گفت: آمریکا، اخیرا، تلاش کرده است حمایت متحدانش را جلب کند و مدام بروز تنش های منطقه ای در دریا را تحریک می کند. آمریکا ایجاد نظامی بازدارنده در قبال چین را تسریع بخشیده، به تشدید تحریم های یک جانبه ادامه می دهد و فعالانه در محاصره تکنولوژیکی چین نقش دارد.

311311

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "وانگ یی: آمریکا به سیاست غلط بر حذر داشتن چین ادامه می دهد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "وانگ یی: آمریکا به سیاست غلط بر حذر داشتن چین ادامه می دهد"، کلیک کنید.