پزشک استرالیایی، تومور مغزی اش را با روش درمانیِ خود مهار کرد

پزشک استرالیایی، تومور مغزی اش را با روش درمانیِ خود مهار کرد

«ریچارد اسکویلر»، پزشک برجسته استرالیایی یک سال بعد از آنکه برای درمان سرطان «گلیوبلاستوما» با یک روش کاملا جدید تحت معالجه قرار گرفت، همچنان از سلول های سرطانی آزاد است.

به گزارش اکسیداک، منابع خبری گفته اند او اولین بیمار در جهان است که با این روش معالجه می شود.

این درمان آزمایشی در واقع مبتنی بر تحقیقاتی است که این پاتولوژیست برجسته روی سرطان پوست انجام داده است.

نوع سرطان گلیوبلاستوما که پروفسور اسکویلر به آن مبتلا شد آنقدر تهاجمی است که بیشتر مبتلایان در کمتر از یک سال می میرند اما این پزشک 57 ساله روز گذشته (سه شنبه) اعلام کرد آخرین اسکن ام آرآی بار دیگر نشان داد که تومور باز نگشته است.

پروفسور اسکویلر یکی از سرشناسترین پزشکان استرالیاست و امسال در کنار همکار و دوست خود، «جورجینا لانگ» به پاس مطالعات مهم در زمینه سرطان پوست ملانوما شخصیت سال استرالیا شد.

تحقیقات این دو نفر در یک دهه گذشته روی ایمنی درمانی که از سیستم ایمنی بدن برای حمله به سلول های سرطانی استفاده می کند به بهبود چشمگیر معالجه ملانومای پیشرفته منجر شده است.

نیمی از این بیماران اکنون کاملا درمان می شوند درحالی که قبلا کمتر از 10 درصد بیماران درمان می شدند.

پروفسور لانگ و تیمی از پزشکان در واقع از همین تحقیقات برای معالجه پروفسور اسکویلر استفاده می کنند – به این امید که درمانی قطعی برای سرطان او پیدا کنند.

پروفسور لانگ و تیمش دریافتند ایمنی درمانی زمانی روی ملانوما بهتر اثر می کند که از ترکیبی از داروها استفاده شود، و این داروها پیش از انجام جراحی برای برداشتن تومور تجویز شود.

پروفسور اسکویلر سال گذشته اولین بیمار مبتلا به سرطان مغز شد که پیش از خارج کردن غده، با دارو تحت ایمنی درمانی قرار گرفت.

او همچنین اولین کسی است که واکسنی را دریافت می کند که منحصرا بر اساس ویژگی های تومور او ساخته شده است. این واکسن قدرت داروها برای یافتن سلول های سرطانی را تقویت می کند.

به گزارش بی بی سی ، پروفسور اسکویلر بعد از چند ماه تحمل معالجات سخت در آغاز سال که در آن از حملات صرع، مشکلات کبدی و ذات الریه رنج کشید، می گوید که اکنون بیشتر احساس سلامتی می کند.

او با اشاره به اینکه حالا بار دیگر هر روز ورزش می کند که برای او به معنی روزانه 15 کیلومتر دو سبک است، تاکید کرد: مدت ها بود که به این خوبی نبودم. مسلما به این معنی نیست که سرطان مغزم درمان شده… اما واقعا خوب است که می دانم هنوز برنگشته، پس هنوز وقت دارم از زندگی با همسر و فرزندانم لذت ببرم.

این نتایج تا اینجا باعث هیجان فوق العاده ای شده است که شاید این دو محقق در آستانه کشفی باشند که در آینده بتواند به حدودا 300 هزار نفر که سالانه در جهان به این نوع سرطان مغز مبتلا می شوند کمک کند.

پایان خبر اکسیداک

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پزشک استرالیایی، تومور مغزی اش را با روش درمانیِ خود مهار کرد" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پزشک استرالیایی، تومور مغزی اش را با روش درمانیِ خود مهار کرد"، کلیک کنید.