پس از 45 سال، شخصیت آیت الله رییسی انقلاب دیگری به وجود آورد

پس از 45 سال، شخصیت آیت الله رییسی انقلاب دیگری به وجود آورد

اکسیداک/خراسان رضوی وزیر بهداشت با بیان اینکه پس از 45 سال، شخصیت آیت الله رییسی انقلاب دیگری به وجود آورد،گفت: مردم در تمام شهرها برای تشییع پیکر شهدای خدمت حماسه های بزرگی آفریدند و دشمن را ناامید کردند.

بهرام عین اللهی امروز 4 خرداد در افتتاح پژوهشگاه پزشکی شهید جمهور آیت الله رییسی دانشگاه علوم پزشکی مشهد به همراه 21 طرح دیگر، با بیان اینکه ما به سوگ شهید بزرگی نشسته ایم، اظهار کرد: من روز یکشنبه برای افتتاح مرکز درمان ناباروری مشهد بودم و پس از بازگشت به تهران در راه جلسه هیات دولت بودم که از دفتر ریاست جمهوری با من تماس گرفته شد و حادثه بالگرد رییس جمهور را به من اطلاع دادند.

وی افزود: ما سریعا به تبریز رفتیم و حدود ساعت 5 بعدازظهر به محل حادثه رسیدیم و دیدیم عاشورایی برپاست و همه نگران و رنگ پریده بودند. در راستای برنامه ریزی برای درمان سرنشینان بالگرد، تمام کم و کسری های مرکز درمانی مجاور معدن سونگون را تامین کردیم و نیروهای جراح، ارتوپد و… و داروهای لازم را به این مرکز آوردیم تا در صورت پیدا شدن مفقودین، سریعا به این مرکز منتقل شوند. همچنین در منطقه ای که حدس زده می شد بالگرد سقوط کرده، دو دستگاه اتوبوس آمبولانس مستقر کردیم.

وزیر بهداشت ادامه داد: از ساعت 5 بعدازظهر یکشنبه تا 5 صبح دوشنبه یک حالت خوف و رجاء بر ما حاکم بود. اعلام می شد با آیت الله آل هاشم چند تماس تلفنی برقرار شده است و بر همین اساس ما امیدوار بودیم بتوانیم مصدومین را پیدا کنیم. ما فکر نمی کردیم این عزیزان شهید شده باشند و در آن شرایط بیشتر نگران بودیم از بابت سرمای شدید هوا فوت کنند. نهایتا از سیگنال های دریافت شده موبایل، توانستیم محل سقوط را مشخص کنیم و ساعت 5 و نیم صبح دوشنبه لاشه بالگرد و پیکر مطهر شهدا را پیدا کردیم. 

عین اللهی با اشاره به حضور گسترده مردم در مراسم های تشییع گفت: پیام این حضور برای دشمن، ایستادگی بر سر آرمان های انقلاب بود در طی 3 سال دولت سیزدهم، دشمن با تمام قدرت و با عوامل داخلی و خارجی خود سعی در تخریب دولت آقای رییسی داشت، اما مردم با حضور خود نشان دادند ملت امام و رهبری اند و به این تخریب ها توجهی ندارند و راه را ادامه خواهند داد، کمای اینکه من و همکارانم نیز هم قسم شده ایم راه آیت الله رییسی را ادامه دهیم.

وی با بیان اینکه رییس جمهور فقید یک وطن دوست واقعی بود، گفت: تمام این هایی که از نهضت آزادی و لیبرالیست دم می زنند، هیچ کدام وطن دوست واقعی نیستند، که اگر بودند، به خاطر منافع خود وطن را ترک نمی کردند. شهید رییسی با تمام وجود عاشق ایران بود. یک فرد انقلابی و حزب اللهی بود که استراحت نداشت و هرگز حتی در داخل هواپیما نماز شبش ترک نمی شد. ایشان ذوب در رهبر انقلاب بود و محال بود امروز رهبری موضوعی را بفرمایند و فردا آقای رییسی در جلسه هیات دولت روی آن کار نکند. هر هفته با رهبر انقلاب دیدار داشت تا ضمن ارایه گزارش کار، رهنمودهای ایشان را دریافت کند.

وزیر بهداشت با اشاره به آخرین جلسه هیات دولت با حضور رییس جمهور فقید، بیان کرد: ایشان در آن جلسه گفت من تمام فشارها را تحمل می کنم، اما در معرض دید مردم یک جمله تفرقه آمیز بیان نمی کنم. شهید رییسی یک شهید بهشتی دیگر بود. ایشان در تمام مسایل دانش بسیار بالایی داشت و خداوند قدرت تجزیه و تحلیل بالایی به شهید رییسی داده بود. برخی می گفتند آیت الله رییسی دانش و تحصیلاتی ندارد، در حالیکه ایشان دانشمندترین فرد بود؛ کما اینکه در دولت سیزدهم تعداد شرکت های دانش بنیان دو برابر شد.

عین اللهی با بیان اینکه هیچ رییس جمهوری به اندازه مرحوم رییسی در حوزه سلامت کار نکرد، افزود: وقتی ما به بیمارستان ها می رفتیم و ایشان کودکان بیمار را می دید، احساس می کرد این ها فرزندان خودش هستند و آن ها را نوازش می کرد و می بوسید و حتی خیلی اوقات تاکید می کرد حتما هدیه ای به این کودکان داده شود. ما با این همه مشکلات اقتصادی، درمان کودکان زیر هفت سال را رایگان کردیم.

وی با بیان اینکه شهید رییسی یک دیپلمات واقعی بود، اظهار کرد: چنان بامحبت با سران کشورها رفتار و محبت می کرد که همه شیفته شخصیت ایشان می شدند. شهید امیرعبداللهیان نیز چنین بود و عملا تبلور ادب و دیپلماسی محسوب می شد.

وزیر بهداشت با اشاره به وضعیت کشور به لحاظ شیوع کرونا در آغاز به کار دولت سیزدهم، عنوان کرد: مرحوم رییسی شخصا فرماندهی ستاد مقابله با کرونا را بر عهده گرفت. تا شروع دولت تنها 18 میلیون نفر واکسن زدند و در شرایطی قرار داشتیم که کرونا روزانه 700 فوتی می گرفت. با فرماندهی شهید رییسی در همان هفته های اول 10 میلیون واکسن وارد شد و سپس آنقدر واکسن وارد شد که با سیل واکسن روبرو بودیم و از واکسیناسیون 700 هزار نفر در روز به واکسیناسیون یک میلیون و 600 هزار نفر در روز رسیدیم. در هنگام بروز امیکرون، 500 تخت PICU داشتیم اما با دستور آیت الله رییسی این میزان دو برابر شد.

عین اللهی ادامه داد: در نتیجه مدیریت و فرماندهی آیت الله رییسی، در سال 1401 در سازمان بهداشت جهانی ایران به عنوان کشور ممتاز و اول در درمان و پیشگیری از کرونا معرفی شد، این در حالی است که عده ای از سلبریتی های بی دین مدام آیه یاس می خواندند و می گفتند مملکت سقوط کرده است. این روح بلند شهید رییسی بود که ما را از کرونا نجات داد.

وی با اشاره به روحیه مردمی شهید رییسی، اضافه کرد: در دولت سیزدهم پنج دهک پایین جامعه به طور رایگان بیمه شدند. من در اکثر سفرها وقتی از مردم می پرسم، ندیدم کسی بگوید بیمه ندارد. امروز محرومین در مراکز دولتی، رایگان درمان می شوند. مکتب رییسی، یعنی محرومیت زدایی، فسادستیزی و عدالت خواهی.

وزیر بهداشت با اشاره به افتتاح پژوهشگاه پزشکی شهید جمهور در دانشگاه علوم پزشکی مشهد به عنوان اولین در کشور، گفت: ما همیشه در تهدید دشمنان هستیم، لذا خودکفایی ضرورت دارد. انواع دستگاه های پیشرفته در این پژوهشگاه موجود است. مجمتع آموزشی خوارزمی که آن هم امروز افتتاح شد، با 55 هزار متر زیربنا و 50 کلاس درس، از بهترین ها در کشور است که ان شاءالله دانشمندان بزرگ و انقلابی در آن تربیت خواهند شد.

عین اللهی ادامه داد: اتاق تمیز سلول های بنیادی، 11 طرح درمانی در حوزه های مختلف و 8 پروژه بهداشتی از دیگر طرح های افتتاح شده امروز بود. تا امروز دانشگاه علوم پزشکی مشهد 160 پروژه با اعتبار 7 هزار میلیارد تومان افتتاح کرده که ماحصل آن ایجاد 750 تخت بیمارستانی جدید، آغاز واکسیناسیون پنوموکوک و روتاویروس، اضافه شدن سه هزار قلم تجهیزات پزشکی پیشرفته، افتتاح بهترین مرکز درمان سرطان به زودی، رشد پنج برابری پیوند اعضا، غربالگری نوزادان نارس و… است.

وی با بیان اینکه مشهد محور اصلی گردشگری سلامت در کشور است، عنوان کرد: گردشگری سلامت دارای ابعاد فرهنگی است. لذا حمایت های جدی از سمت وزارتخانه برای توسعه گردشگری سلامت مشهد انجام می شود.

پایان خبر اکسیداک

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پس از 45 سال، شخصیت آیت الله رییسی انقلاب دیگری به وجود آورد" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پس از 45 سال، شخصیت آیت الله رییسی انقلاب دیگری به وجود آورد"، کلیک کنید.