پوتین: درگذشت آیت الله رییسی ضایعه بزرگی است / به تقویت روابط با ایران ادامه می دهیم

پوتین: درگذشت آیت الله رییسی ضایعه بزرگی است به تقویت روابط با ایران ادامه می دهیم

رییس جمهور روسیه با بیان اینکه درگذشت (شهادت) آیت الله سید ابراهیم رییسی رییس جمهور ایران ضایعه بزرگی است، تاکید کرد: به تقویت روابط با ایران ادامه می دهیم و روسیه هرچه در توان دارد انجام خواهد داد تا توسعه روابط تهران و مسکو مانند گذشته ادامه پیدا کند.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری اکسیداک به نقل از خبرگزاری تاس، ویاچسلاو ولودین رییس مجلس دومای روسیه سه شنبه شب با پوتین رییس جمهور این کشور دیدار کرد و گفت که فردا صبح (چهارشنبه) برای شرکت در مراسم تشییع پیکر شهید آیت الله سید ابراهیم رییسی رییس جمهور ایران به تهران سفر می کند.

پوتین در این دیدار از رییس مجلس دومای دولتی خواست تا ضمن عرض تسلیت به رهبر معظم انقلاب اسلامی، اطلاع دهد که روسیه امیدوار است توسعه روابط مسکو – تهران به همین روال کنونی ادامه یابد.

رییس جمهور روسیه همچنین با بیان اینکه آیت الله رییسی شریک بسیار قابل اعتمادی بود و اگر در مورد چیزی با وی به توافق می رسیدیم، همیشه می توانستیم مطمین باشیم که این توافق ها محقق می شوند، گفت: درگذشت آیت الله رییسی ضایعه بزرگی است.

وی همچنین در این دیدار از آمادکی روسیه برای کمک به ایران جهت بررسی دلایل این سانحه خبر داد.

 یک منبع پارلمانی در روسیه پیشتر گفته بود: ویاچسلاو ولودین رییس دومای دولتی به نمایندگی از روسیه در آیین تشییع پیکر (آیت الله) سید ابراهیم رییسی رییس جمهور اسلامی ایران حضور خواهد یافت.

این منبع پارلمانی که به نام وی اشاره ای نشده است در در گفت وگو با خبرگزاری تاس، افزود: رییس دومای دولتی در این آیین که در مشهد برگزار خواهد شد، حاضر خواهد بود.

ویاچسلاو ولودین رییس دومای دولتی روسیه پیش از این با ارسال پیامی به محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی ایران، نوشت: درگذشت (آیت الله) سید ابراهیم رییسی رییس جمهور اسلامی ایران و هیات همراه در اثر سقوط بالگرد در استان آذربایجان شرقی را صمیمانه تسلیت می گویم.

وی در این پیام تسلیت، افزود: آقای رییسی، فرزند وفادار کشورش، همواره از منافع ایران دفاع کرد، برای استقلال و تحکیم حاکمیت آن در دنیای چند قطبی مبارزه کرد. نمی توان سهم سید ابراهیم رییسی در تقویت روابط دوستانه روسیه و ایران را نادیده گرفت.

پیش از این، رییس جمهور، رییس شورای فدراسیون (مجلس سنا)، نخست وزیر، دبیر شورای امنیت، وزیر خارجه، رییس کمیته بین الملل دوما، اسقف اعظم کلیسای ارتدوکس، رییس اداره امور دینی مسلمانان، مدیران و فعالان رسانه و برخی دیگر از مقامات و شخصیت های روسیه، در پیام های جداگانه عروج شهادت گونه رییس جمهور ایران و همراهان وی را تسلیت گفته بودند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پوتین: درگذشت آیت الله رییسی ضایعه بزرگی است / به تقویت روابط با ایران ادامه می دهیم" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پوتین: درگذشت آیت الله رییسی ضایعه بزرگی است / به تقویت روابط با ایران ادامه می دهیم"، کلیک کنید.