پیش بینی بارندگی برای سه روز آینده/ اسامی استان های بارانی اعلام شد

پیش بینی بارندگی برای سه روز آینده/ اسامی استان های بارانی اعلام شد

به گزارش اکسیداک، امروز، 24 اردیبهشت ماه، فعالیت سامانه بارشی در غرب، شمال غرب، ارتفاعات و دامنه های البرز و سواحل دریای خزر به صورت رگبار و رعدو برق، گاهی وزش باد شدید ادامه دارد.

در همین باره صادق ضیاییان، رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی، در گفت و گو با اکسیداک گفت: بارش در مناطقی از استان های کردستان، کرمانشاه، لرستان، زنجان، قزوین، البرز ، تهران، گیلان، مازندران ، گلستان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، جنوب اردبیل و شمال استان خوزستان شدت خواهد داشت.

وی اضافه کرد: سه شنبه (25 اردیبهشت) در شمال غرب، سواحل دریای خزر، ارتفاعات و دامنه های البرز، شمال شرق، دامنه های زاگرس واقع در استان های لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و برخی مناطق در استان های فارس، شمال کرمان و یزد رگبار و رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود.

ضیاییان ادامه داد: چهارشنبه و پنجشنبه (26 و 27 اردیبهشت) در مناطقی از شمال غرب، سواحل دریای خزر، شمال شرق، شرق، جنوب و جنوب غرب واقع در استان های خوزستان، شمال بوشهر ، شمال فارس، کرمان، یزد، خراسان جنوبی و خراسان رضوی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید رخ می دهد.

رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی اضافه کرد: جمعه (28 اردیبهشت) در شمال غرب، سواحل دریای خزر، شمال شرق و شرق کشور بارش ادامه خواهد داشت همچنین در ساعات بعد از ظهر در ارتفاعات زاگرس رگبار و رعد و برق پیش بینی می شود.

وی افزود: طی سه روز آینده در اغلب مناطق کشور به ویژه نوار غربی، دامنه های جنوبی البرز و مرکز کشور وزش باد شدید رخ می دهد که در مناطق مستعد پدیده گردوخاک دور از انتظار نیست.

به گفته ضیاییان طی سه روز آینده دریای خزر خلیج فارس و شرق دریای عمان مواج خواهد شد.

رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی کشور درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (25 اردیبهشت) نیمه ابری تا ابری، بعضی ساعت ها بارش باران، گاهی رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید با حداقل دمای 15 و حداکثر دمای 25 درجه سانتیگراد و طی دوشنبه (26 اردیبهشت) کمی ابری تا نیمه ابری، وزش باد گاهی وزش شدید و بارش پراکنده با حداقل دمای 17 و حداکثر دمای26 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

ضیاییان در پایان اظهارکرد: طی فردا و پس فردا شهرکرد با کمینه 5 و 4 درجه سانتیگراد و بندرعباس با بیشینه 43 و 44 دمای درجه سانتیگراد خنک ترین و گرمترین مرکز استان ها پیش بینی می شود.

47232

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پیش بینی بارندگی برای سه روز آینده/ اسامی استان های بارانی اعلام شد" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پیش بینی بارندگی برای سه روز آینده/ اسامی استان های بارانی اعلام شد"، کلیک کنید.