چهارمین جشنواره گردشگری گولاچ بیابانک برگزار می شود

چهارمین جشنواره گردشگری گولاچ بیابانک برگزار می شود

به گزارش خبرگزاری اکسیداک استان سمنان، حسن عربی با دعوت از علاقه مندان و گردشگران برای حضور در این جشنواره گفت: چهارمین جشنواره گردشگری گولاچ بیابانک روز پنجشنبه 13 اردیبهشت ماه 1403 از ساعت 17 الی 19 در روستای هدف گردشگری بیابانک برگزار می شود.

مسیول نمایندگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان سرخه افزود: اجرای برنامه های شاد و مفرح، پخت گولاچ و رونمایی از لوح ثبت ملی روستا ازجمله برنامه های این جشنواره است.

حسن عربی گفت: برای رونق اقتصاد محلی و معرفی توانمندی های روستایی در حاشیه این جشنواره نمایشگاه صنایع دستی و سوغات نیز برپا می شود.

او افزود: هدف از برگزاری جشنواره ها احیاء و حفظ آیین و سنن قدیمی روستاها، رشد و توسعه گردشگری، معرفی آداب ورسوم کهن، معرفی هویت اجتماعی و فرهنگی روستاها و افزایش شورونشاط اجتماعی در میان مردم است.

مسیول نمایندگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان سرخه گفت: گولاچ برند مواریث معنوی روستای بیابانک به شمار می رود و برگزاری چندساله جشنواره گولاچ در این روستا نشان از اهمیت این نان در بین مردم این روستا دارد.

حسن عربی افزود: برای پخت این نان از زردچوبه، آرد، آب، شکر، گلاب، تخم مرغ، زعفران، روغن کنجد و خمیرترش استفاده می شود.

روستای بیابانک در فاصله 7 کیلومتری جنوب شهر سرخه قرارگرفته است و این روستا در مقایسه با بسیاری از روستاهای کشور مساحت کوچکی را شامل می شود اما ازنظر جایگاه کیفی در سنت کهن دارای مقامی برجسته در ابداعات معماری و فرهنگی است.

46

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "چهارمین جشنواره گردشگری گولاچ بیابانک برگزار می شود" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "چهارمین جشنواره گردشگری گولاچ بیابانک برگزار می شود"، کلیک کنید.