کارخانه نوآوری آمپر پیشتاز در شکل دهی به اکوسیستم پیشگیری مبارزه با سرطان

کارخانه نوآوری آمپر پیشتاز در شکل دهی به اکوسیستم پیشگیری مبارزه با سرطان

کارخانه نوآوری آمپر با توجه به دغدغه جهانی شیوع سرطان در ایران و جهان، اقدامات خلاقانه و طرح های فناورانه بسیاری را در پیش گرفته است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری اکسیداک، در حالی که در سطح جهانی، سرطان به عنوان یکی از علل اصلی مرگ و میر در جوامع شناخته می شود، ایران نیز با حدود 10 میلیون مرگ در سال 2020،  با چالش های مشابهی در مواجهه با این بیماری روبرو است.

تعداد موارد جدید سرطان در ایران پیش بینی می شود از 112,000 مورد ثبت شده در سال 2016 به 160,000 مورد جدید در سال 2025 افزایش یابد. این افزایش 42.6 درصدی، که 13.9 درصد آن به تغییرات در ریسک و 28.7 درصد به تغییرات در ساختار جمعیت نسبت داده شده است، نشان دهنده چالش های افزایشی شیوع سرطان در ایران است

آمارهای جدید منتشر شده توسط سازمان بهداشت جهانی (WHO) حاکی از آن است که شیوع سرطان در ایران به طور فزاینده ای تحت تاثیر عواملی چون سبک زندگی نامناسب و عادات غذایی نادرست در حال افزایش است. این شرایط، ضرورت توجه فوری به اقدامات پیشگیرانه و افزایش آگاهی عمومی را بیش از پیش مورد تاکید قرار می دهد.

در این میان از سوی دکتر قانعی ریاست دومین کنگره بین المللی کنسرژنومیکس، پرویز کرمی، مدیرعامل کارخانه نوآوری آمپر به عنوان یکی از مراکز پیشرو در زمینه سلامت، با حضور به عنوان دبیر کمیته تجاری سازی دومین کنگره  بین المللی کنسرژنومیکس، نقش محوری خود را در پیشگیری و مبارزه با سرطان تقویت کرده است.

این کنگره که با هدف ترویج پژوهش ها و نوآوری های جدید در زمینه پیشگیری و درمان سرطان برگزار می شود، فرصتی بی نظیر برای معرفی آخرین دستاوردها و رویکردهای نوین در این زمینه فراهم می آورد. این رویداد بستری مناسب برای افزایش آگاهی عمومی و تقویت تلاش های مشترک برای کاهش بار این بیماری در سطح جامعه است.

تلاش های آمپر در این زمینه، نه تنها نشان دهنده تعهد این نهاد به بهبود وضعیت سلامت در ایران است بلکه بیانگر آن است که با ادغام رویکردهای علمی و عملی می توان در کنار سایر نهادهای پیشرو، نقشی موثر در کاهش بار سرطان در کشور داشته باشیم و به ارتقای کیفیت زندگی افراد کمک کنیم.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کارخانه نوآوری آمپر پیشتاز در شکل دهی به اکوسیستم پیشگیری مبارزه با سرطان" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کارخانه نوآوری آمپر پیشتاز در شکل دهی به اکوسیستم پیشگیری مبارزه با سرطان"، کلیک کنید.