کاهش سن مصرف دخانیات در کشور/ افزایش مصرف دخانیات در دختران 13 تا 15 سال

دبیر کل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران هشدار داد

دبیر کل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران با هشدار نسبت به کاهش سن مصرف دخانیات در کشور گفت: روند نگران کننده تر نیز آن است که گروه هدف مافیای دخانیات، اغلب دختران نوجوان است.

کاهش سن مصرف دخانیات در کشور/ افزایش مصرف دخانیات در دختران 13 تا 15 سال

آفتاب نیوز :

دکتر محمدرضا مسجدی دبیر کل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران امروز در یک نشست خبری که در آستانه هفته بدون دخانیات برگزار شد، با اشاره به فعالیت حدود 40 ساله این جمعیت، گفت: متاسفانه استعمال دخانیات به عنوان یک رهاورد و محصول استعماری سوداگرانه در دنیا به اشکال مختلف روند رو به گسترش خود را ادامه می دهد و بر همین اساس نیز سازمان جهانی بهداشت « محافظت از جوانان و نوجوانان در مقابل ترفندهای صنعت دخانیات» را به عنوان شعار امسال در نظر گرفته است.

وی با هشدار نسبت به کاهش سن استعمال دخانیات در کشور افزود: متاسفانه آمارها حاکی از آن است که استعمال دخانیات در کشور به سنین 9 و 10 سالگی رسیده است و روند نگران کننده تر آن است که گروه هدف هم بیشتر دختران نوجوان کشور هستند.

دبیرکل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران همچنین گفت: آمارهای رسمی کشور در مطالعات انجام شده در سال های 96 و 1400 حاکی از آن است که استعمال دخانیات در دختران سن 13 تا 15 سال حدود 135 درصد افزایش داشته است. بنابراین این آمارها برای همه به نوعی هشدار است و بیشتر از همه برای والدین، آموزش و پرورش و مجموعه های مرتبط با سلامت هشدار دارد.

مسجدی ادامه داد: مایه تاسف است که سریال هایی که در صدا و سیما پخش می شود صحنه های استعمال دخانیات در آنها به وفور دیده می شود. همچنین سریال ها و فیلم های شبکه نمایش خانگی و فضای مجازی متاسفانه به وفور صحنه های استعمال دخانیات را دارا هستند. متاسفانه محبوب ترین هنرمندان مصرف دخانیات دارند؛ این در حالیست که مبارزه با استعمال دخانیات یک مسیولیت اجتماعی برای تمام افراد مطرح در سطح کشور است؛ از جامعه هنری گرفته تا جامعه ورزشی نویسندگان شاعران و غیره.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کاهش سن مصرف دخانیات در کشور/ افزایش مصرف دخانیات در دختران 13 تا 15 سال" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کاهش سن مصرف دخانیات در کشور/ افزایش مصرف دخانیات در دختران 13 تا 15 سال"، کلیک کنید.