کشف شهر مردگان در مصر/ عکس

نادیا زکالوند: اگر فیلم جالب و پرماجرای «ایندیانا جونز» را دیده باشید، این خبر حتما شما را یاد آن انداخته است. داستان واقعی این خبر، خط داستانی فیلم‌های اسطوره‌ای هم می‌تواند باشد.

دانشمندان منطقه‌ای را در مصر کشف کرده‌اند که به علت وجود بیش از ۳۰۰ مقبره و اجساد مومیایی‌شده در آن، نام آنجا را «شهر مردگان» گذاشته‌اند.

کشف شهر مردگان در مصر/ عکس

این گروه تحقیقاتی حدود ۵ سال است که در این منطقه در حال بررسی هستند و سرانجام توانستند «شهر مردگان» را در شهر اسوان پیدا کنند. قدمت شهر اسوان به بیش از ۴۵۰۰ سال قبل بازمی‌گردد.

با وجود اینکه شهر اسوان قدمت بسیار طولانی دارد و یک منطقه تجاری، معدنی و نظامی است،‌ محققان هنوز نتوانسته‌اند درباره مردمی که در این منطقه زندگی می‌کردند، اطلاعات زیادی کشف کنند.

کشف شهر مردگان در مصر/ عکس

باستان‌شناسان در میان مقبره‌های کشف‌شده، ۳۶ مقبره کشف کردند که از آنها به مدت ۹۰۰ سال بارها استفاده شده است و در هر کدام از آنها ۳۰ تا ۴۰ جسد مومیایی‌شده وجود دارد. بیشتر این مقبره‌ها حاوی جنازه خانواده‌هایی است که احتمالا بر اثر بیماری‌های عفونی جان خود را از دست داده‌اند.

کشف شهر مردگان در مصر/ عکس

مسئول این تیم تحقیقاتی گفت، «این مکان، محل آرامش این مردگان است و ما پس از بررسی مومیایی‌ها و کشف داستان‌شان، آنها را دوباره به مقبره‌هایشان بازمی‌گردانیم.»

منبع:

ladbible

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کشف شهر مردگان در مصر/ عکس" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کشف شهر مردگان در مصر/ عکس"، کلیک کنید.