کلید رشد آینده خودروهای برقی در کجاست؟

کلید رشد آینده خودروهای برقی در کجاست؟

آژانس بین المللی انرژی (IEA) پیش بینی کرد که فروش خودروهای الکتریکی در سال 2024 به شدت افزایش می یابد و تقاضای نفت به طور فزاینده ای کاهش می یابد و زیرساخت های مقرون به صرفه و شارژ، کلید رشد آینده خواهند بود.

به گزارش اکسیداک، آژانس بین المللی انرژی اعلام کرد که فروش خودروهای برقی امسال به 17 میلیون خواهد رسید، در مقایسه با 14 میلیون در سال 2023، که بیش از یک خودرو از هر پنج خودروی فروخته شده در سراسر جهان الکتریکی خواهد بود و پیش بینی می کند 10 میلیون از این فروش در چین باشد.

نتایج نشان داد که سرعت جذب خودروهای الکتریکی به این معنی است که تقاضای نفت برای حمل و نقل جاده ای در حدود سال 2025 به اوج خود برسد. آژانس بین المللی انرژی اعلام کرد اگر کشورها به سیاست های اعلام شده عمل کنند، حدود 6 میلیون بشکه در روز،  تقاضای نفت تا سال 2030 و 11 میلیون بشکه در روز تا سال 2035 کاهش می یابد.

این موسسه در مورد تقاضای خودروهای برقی گفت: بسیاری از مسایل در برخی کشورها باعث نگرانی ها در مورد سرعت رشد صنعت شده است اما آمار فروش جهانی همچنان قوی است. فروش سه ماهه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل 25 درصد افزایش داشته است.

طبق گزارش رویترز، آژانس بین المللی انرژی اضافه کرد که پاسخگویی به تقاضای رو به رشد با زیرساخت شارژ نیز چالشی کلیدی خواهد بود زیرا شبکه های شارژ باید تا سال 2035 به 6 برابر برسند.

پایان خبر اکسیداک

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کلید رشد آینده خودروهای برقی در کجاست؟" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کلید رشد آینده خودروهای برقی در کجاست؟"، کلیک کنید.