کنترل و پایش خطوط تولید با نرم افزارهای بومی مبتنی بر هوش مصنوعی

کنترل و پایش خطوط تولید با نرم افزارهای بومی مبتنی بر هوش مصنوعی

محققان یکی از شرکت های دانش بنیان به منظور کنترل و پایش خطوط تولید، نرم افزار و سخت افزارهایی مبتنی بر هوش مصنوعی عرضه کردند که به گفته آنها این محصول در خط تولید داروی یکی از کارخانه های صنعتی مورد بهره برداری قرار گرفته است.

محمدحسین سکوت، قایم مقام مدیر عامل این شرکت دانش بنیان در گفت وگو با اکسیداک، زمینه تحقیقاتی این شرکت را در حوزه دارویی دانست و گفت: بخشی از فعالیت این شرکت مربوط به ارایه خدمات فنی و مهندسی است و در این بخش تمرکز ما بر هوشمندسازی کلیه ایستگاه های خطوط تولید بر اساس فناوری های هوش مصنوعی و پردازش تصویر است.

وی با بیان اینکه برای این منظور اقدام به طراحی و پیاده سازی سخت افزار و نرم افزارهایی برای پایش خطوط تولید کردیم، عملکرد این محصولات سخت افزاری و نرم افزاری را بر بستر اینترنت اشیاء دانست.

سکوت، اظهار کرد: خدمات مهندسی ما برای کنترل خطوط در صنایع، در 3 بخش ارایه می شود که شامل «کنترل و پایش ماشین آلات خطوط تولید» یا Self Control، «کنترل و پایش محصول» و «کنترل و پایش تاسیسات ورودی و خروجی خطوط تولید» است.

قایم مقام مدیرعامل این شرکت دانش بنیان با اشاره به نحوه عملکرد این محصول، توضیح داد: به عنوان نمونه شرکتی تولیدکننده سخت افزارهایی در صنعت دارویی است و هر کدام از آنها دارای 200 قطعه است که ما با استفاده از سخت افزارها و نرم افزارهایی که در خطوط تولید آن شرکت نصب می کنیم قطعات تولیدی را از لحاظ ابعادی و ماهیتی مورد بررسی قرار می دهیم و در صورت بروز عیوبی بر روی قطعات تولید شده، به اپراتور گزارش داده می شود.

وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر این خدمات در یکی از کارخانه های صنعت دارویی نصب شده است و در 3 مرحله داروی تولیدی این شرکت را به صورت برخط مورد کنترل و پایش قرار می دهیم.

پایان خبر اکسیداک

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کنترل و پایش خطوط تولید با نرم افزارهای بومی مبتنی بر هوش مصنوعی" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کنترل و پایش خطوط تولید با نرم افزارهای بومی مبتنی بر هوش مصنوعی"، کلیک کنید.