یکرنگی در حرف و عمل خصوصیات بارز شهید رییسی بود

یکرنگی در حرف و عمل خصوصیات بارز شهید رییسی بود

اکسیداک/مازندران فرماندار چالوس با بیان اینکه حرف آیت الله رییسی به دل می نشست، گفت: قدرت اقناع سازی ایشان از آنجا نشات می گرفت که حرف و عمل ایشان یکی بود و اگر حرفی می زد اول خود ایشان به آن عمل می کرد و مردم هم رییس جمهوری را می دیدند که مثل خودشان زندگی می کند.

محمد شریفی در گفت وگو با اکسیداک، در خصوص ابعاد شخصیتی آیت الله رییسی با بیان اینکه در این خصوص باید وارد فازهای مختلفی به لحاظ معنوی، مردمی و حتی بین المللی شد، اظهارکرد: در مدت کوتاه بعد از اعلام شهادت ایشان، چندین کشور که به لحاظ جمعیتی یک چهارم جمعیت دنیا می شود اعلام عزای عمومی کردند و این ها نشان دهنده عزت و بزرگی آیت الله رییسی است که به راحتی به دست نیامده است.

وی با اشاره به اینکه «خادم الرضا و شهید خدمت» همه وقت خود را برای خدمت به مردم گذاشت، افزود: با وجود همه بمباران تبلیغاتی که علیه ایشان می شد هیچ گاه در مقام جوابگویی به حاشیه ها برنیامد و به جای اینکه وقت خود را به جواب انتقادات و تخریب های نابجا قرار دهند سعی می کرد وقت خود را برای خدمت به مردم متمرکز کنند.

فرماندار چالوس تصریح کرد: هر سفری که ایشان به استانی داشتند خیل مشتاقان با اندیشه ها و خط  مشی مختلف به استقبال ایشان می رفتند و در زمان شهادت نیز از همه طیف ها شرکت کردند و ناراحتی شدید خود را نشان دادند.

شریفی با بیان اینکه حرف آیت الله رییسی به دل می نشست، گفت: قدرت اقناع سازی ایشان از آنجا نشات می گرفت که حرف و عمل ایشان یکی بود و اگر حرفی می زد اول خود ایشان به آن عمل می کرد و مردم هم رییس جمهوری را می دیدند که مثل خودشان زندگی می کرد.

فرماندار چالوس ادامه داد: با وجود اینکه سه سال از مدت ریاست جمهوری ایشان می گذشت با توجه به اتفاقاتی که در گذشته افتاده بود، نیازمند وقت بیشتری برای جبران خسارتها بود اما ایشان هیچ گاه نگفتند این موضوع و خسارتها به دولت قبل برمی گردد.

شریفی با اشاره به سفر آیت الله رییسی به سازمان ملل در سال گذشته، ابراز کرد: ایشان در کشوری مانند آمریکا قرآن را بدست می گیرد و وقتی می خواهد مظلومیت جمهوری اسلامی را نشان دهد عکس سردار سلیمانی دوست و رفیق قدیمی خود را به عنوان نماد مبارزه با تروریسم نشان می دهد.

وی گفت: بعد از روی کار آمدن آیت الله رییسی، جبهه مقاومت به شدت متحدتر شد و قوت بیشتری گرفت یعنی زوج شهید امیرعبداللهیان با محوریت رییس جمهور ما باعث شد کشورهای منطقه که درگیر مبارزه با تروریست بودند قوت خوبی گرفتند.

مقام عالی دولت در شهرستان چالوس با بیان اینکه اسراییل و کشورهای حامی تروریست همواره از روی کار آمدن آیت الله رییسی و امیرعبدالهیان ابراز نگرانی می کردند، متذکر شد: در کنار آن کشورهایی همچون فلسطین، لبنان، سوریه و عراق بعد از روی کار آمدن آیت الله رییسی قوت و یکپارچگی خاصی گرفتند و ابراز ناراحتی این کشورها بابت این است که فکر می کنند یک پشتیبان خود را از دست داده اند.

شریفی با تاکید براینکه ملت ما قدرشناس هستند، افزود: بعد از انقلاب اسلامی شخصیت های سیاسی و مذهبی زیادی از دنیا رفتند یا شهید شدند اما مردم برای رحلت امام و شهادت حاج قاسم سلیمانی حماسه ای آفریدند و به طور حتم همین حماسه را برای آیت الله رییسی و همراهان ایشان خواهند آفرید.

وی تصریح کرد: شهید آیت الله رییسی به عنوان یک رییس جمهور مردمی، مکتبی و اجرایی که در رده های مختلف نظام کار کرده بود مورد قبول مردم قرار گرفت و در سفرهای استانی نیز استقبال زیادی داشتند.

فرماندار چالوس گفت: جمهوری اسلامی حوادث تلخ زیادی را پشت سر گذاشته است و یکی از بدترین آنها رحلت حضرت امام بود اما خبرگان رهبری در کمترین زمان ممکن به مقام معظم رهبری رسیدند که مدیریت بسیار عالی ایشان زبانزد خاص و عام است.

شریفی ادامه داد: خیلی ها نگران این هستند که بعد از آیت الله رییسی چه اتفاقی قرار است بیفتد اما کلام آرامش بخش مقام رهبری ما را آرام می کند که با رفتن یک خادم خللی در ادامه راه ایجاد نمی شود.

پایان خبر اکسیداک

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "یکرنگی در حرف و عمل خصوصیات بارز شهید رییسی بود" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "یکرنگی در حرف و عمل خصوصیات بارز شهید رییسی بود"، کلیک کنید.