یک پیش بینی از آینده بازار/ طلا مسیر نزولی را ادامه می دهد؟

به گزارش اکسیداک ،قیمت طلا و سکه روز شنبه هر سه روند افزایشی، کاهشی و خنثی را داشت.

تجارت نوز در خبری نوشت:در حالی که در شروع به کار بازارها در نخستین روز معاملاتی هفته روند قیمت در بازار طلا به طور یکدست افزایشی بازگشایی شد، اما افت محدود دلار، افزایش اونس جهانی طلا و رکود تقاضا ریتم بازار فلز زرد را به هم ریخت.

Screenshot 2024-06-15 at 5.12.05 PM

پیش بینی قیمت طلا و سکه

بازار طلا با نوسانات محدود در منطقه ای مشخص رفت و برگشت دارد و معامله گران، این ریتم الاکلنگی را تا انتخابات ریاست جمهوری برقرار می دانند. تحلیلگران اقتصادی تا انتخابات پیش رو ریتم بازار طلا را همانند هفته های اخیر با نوسانات محدود پیش بینی می کنند.

کارشناسان اقتصادی معتقدند هر رفتاری در بازار دلار تاثیر مستقیمی بر قیمت طلا و سکه دارد. آنها می گویند روند فعلی بازار طلا را می توان کوتاه مدت دانست زیرا انتظارات تورمی افزایشی است و برجامی نیز رخ نداده است.

گفتنی است اونس جهانی طلا به دلیل تعطیلات پایانی هفته روی رقم 2332 دلاری و اونس جهانی نقره نیز با رقم 29 دلار و 55 سنتی ثابت است. قیمت هر گرم نقره 999 در بازار داخلی روز شنبه کاهش 140 تومانی داشت و روی رقم 55 هزار و 990 تومانی معامله شد.

سکه امامی روز شنبه 26 خرداد روی رقم 39 میلیون و 953 هزار تومانی معامله شد و کاهش 192 هزار تومانی داشت. سکه بهار در ابتدای معاملات روز شنبه افزایش 200 هزار تومانی پیدا کرد و به کانال 37 میلیونی صعود کرد، اما در ادامه معاملات افزایش قیمت در بازار طلا تعدیل شد و این قطعه روی قیمت 36 میلیون و 825 هزار تومانی معامله شد و رشد 15 هزار تومانی داشت.

گفتنی است قیمت نیم سکه و ربع سکه با کاهش 50 هزار تومانی روی رقم های 22 میلیون و 750 هزار تومانی و 14 میلیون و 750 هزار تومانی ایستاد و سکه گرمی بدون تغییر و با قیمت 6 میلیون و 900 هزار تومانی بسته شد.

رشد قیمت طلا از سکه جلو افتاد

قیمت طلا در اولین روز معاملاتی هفته افزایش بیشتری نسبت به سکه داشت. هر مثقال طلای 18 عیار با رقم 14 میلیون و 549 هزار تومانی معامله شد و رشد 204 هزار تومانی داشت. هر گرم طلای 18 عیار با رشد 46 هزار تومانی روی رقم سه میلیون و 359 هزار تومانی ایستاد. طلای دست دوم نیز با رقم سه میلیون و 314 هزار تومانی معامله شد.

حباب سکه روز شنبه در تمام قطعات کاهشی شد. حباب سکه امامی 314 هزار تومان، سکه بهار 118 هزار تومان، نیم سکه 107 هزار تومان، ربع سکه 78 هزار تومان و سکه گرمی 16 هزار تومان کاهش پیدا کرد.

217

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "یک پیش بینی از آینده بازار/ طلا مسیر نزولی را ادامه می دهد؟" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "یک پیش بینی از آینده بازار/ طلا مسیر نزولی را ادامه می دهد؟"، کلیک کنید.