12هزار خودرو وارداتی کجاست؟ – اکسیداک

12هزار خودرو وارداتی کجاست؟ - اکسیداک

به گزارش خبرگزاری اکسیداک،با این حال به تصدیق بسیاری از شهروندان، معابر شهری و جاده ها کمتر شاهد تردد خودروهای وارداتی سال 2024و 2023 است.

دنیای اقتصاد نوشت:طبق آمارهای گمرک در سال گذشته 11 هزار و 236 دستگاه خودرو سواری به ارزش 223 میلیون و 861 هزار دلار از طریق گمرکات کشور ترخیص قطعی شده است. این در شرایطی است که در فرودین ماه امسال نیز تعداد 734 دستگاه سواری به ارزش 15 میلیون دلار بطور قطعی وارد کشور شد.

برخی منابع آگاه تایید می کنند که در اردیبهشت ماه نیز روند ترخیص خودرو بهبود یافته و محصول بیشتری از گمرکات کشور خارج شده است.

با توجه به ترخیص 12 هزار وارداتی و عدم تردد آن ها در معابر شهری و جاده ها این سوالات مطرح است که مسیر اصلی خودروهای وارداتی کجاست؟ به بیانی دیگر محصولاتی که از گمرک ترخیص می شوند دقیقا در چه نقطه ای متوقف می شوند؟

به نظر می رسد آدرس دقیق خودروهای خارجی ترخیص شده از گمرکات را باید از نمایشگاه داران محصولات خارجی پرسید.

در حال حاضر بسیاری از نمایشگاه های خودروهای خارجی مملو از محصولات سال 2024 و 2023 است.

بسیاری از مشتریان قصدی برای استفاده شخصی نداشتند و به قصد استفاده از رانت دولت، در اسفند 1401 در سامانه فروش یکپارچه اقدام به ثبت نام خودرو کردند.

اینکه مقصد نهایی خودروهایی که از گمرک ترخیص می شود، نمایشگاه های خودرو است را می توان نتیجه سیاست های غلط دولت در واردات خودرو تعبیر کرد.

220

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "12هزار خودرو وارداتی کجاست؟ – اکسیداک" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "12هزار خودرو وارداتی کجاست؟ – اکسیداک"، کلیک کنید.