3800 کلاس درس جدید باید در هرمزگان ساخته شود

3800 کلاس درس جدید باید در هرمزگان ساخته شود

اکسیداک/هرمزگان استاندار هرمزگان، با تجلیل از عملکرد درخشان خیرین در حوزه توسعه فضاهای آموزشی گفت: خیرین نقش بسیار ارزنده ای در توسعه فضاهای آموزشی استان ایفا کرده اند و در دولت سیزدهم بازوی قدرتمند دولت در افزایش سرانه و ساخت مدارس جدید بوده اند. 

مهدی دوستی استاندار هرمزگان ظهر امروز 24 خرداد، در آیین تکریم خیرین مدرسه ساز با تمجید از عملکرد ارزنده خیرین و کمک به دولت در توسعه فضاهای آموزشی استان اظهار داشت: مدرسه سازی مسیری برای انسان سازی است و کسانی که در این وادی گام می گذارند در واقع در مسیر رسالت انبیاء گام نهاده اند. 

وی افزود: خیرین نقش بسیار ارزنده ای در توسعه فضاهای آموزشی استان ایفا کرده اند و در دولت سیزدهم بازوی قدرتمند دولت در افزایش سرانه و ساخت مدارس جدید بوده اند. 

استاندار هرمزگان با تاکید بر اینکه هر کدام از ما موظف هستیم ایرانی آبادتر به نسل بعدی تحویل دهیم، گفت: در سطح استان آموزش به یکی از اولویت های اساسی تبدیل شده و ضمن برگزاری مستمر جلسات شورای آموزش و پرورش در مرکز استان و بصورت شبکه ای در تمام شهرستان ها به موضوعات مهم حوزه آموزش پرداخته ایم.

وی توجه دولت به گسترش فضاهای آموزشی استان با کمک خیرین و جذب معلمان را جدی و عملی دانست و تصریح کرد: در این دولت تاکنون 1500 کلاس درس آماده و وارد مدار آموزشی استان شده در عین حال 6800 معلم جذب و مجوز جذب 300 نفر سهمیه خاص بشاگرد و جزایر ایرانی خلیج فارس نیز گرفته شده که اتفاق موثری در آموزش استان است.

دوستی با تاکید بر راه اندازی هنرستان های متعدد جوار و تمرکز بر مهارت آموزی به دانش آموزان گفت: بایستی سهم قبولی دانش آموزان استان در دانشگاه های برتر و المپیادها با بهبود کیفیت آموزشی افزایش یابد، در این زمینه تلاش شده آزمایشگاه های استان نیز تجهیز شوند. 

وی ادامه داد: حدود 3800 کلاس درس دیگر در استان نیاز داریم که از این میزان 2 هزار کلاس کسری و 1800 کلاس نیز تخریبی هستند که باید کلاس های درس جدید به جای آنها احداث شود، برنامه داریم هر 2 سال 1500 کلاس درس بسازیم و مطابق این برنامه پیش می رویم. 

استاندار هرمزگان با تاکید بر اینکه با توجه به کمک خیرین و صنایع اتفاقات خوبی در این حوزه در حال رخ دادن است، اظهار کرد: نکته مهم تطبیق نیازهای آموزشی استان با نقشه توسعه استان بویژه در اقتصاد دریا محور و صنایع مستقر در هرمزگان است بر همین مبنا مهارت آموزی را در اولویت قرار داده ایم و دبیرستان های جوار احداث کرده ایم. 

وی با اشاره بر لزوم توجه ویژه به فرهنگیان استان گفت: وجود مدارس غیر استاندارد خواب را از چشم ها می گیرد در قبال آن نباید آرام باشیم باید با دغدغه این مسیله را پیگیری و عدالت آموزشی را با جبران کسری سرانه به ویژه در شهرهایی که کمترین سرانه دارند از جمله بندرعباس، میناب و قشم برقرار کرد در این راه به کمک خیرین نیاز داریم.

در پایان این مراسم ضمن تقدیر و تکریم از خیرین مدرسه ساز، استاندار هرمزگان ضمن ادای احترام به یادمان رییس جمهور شهید از نمایشگاه آثار هنری حاشیه مراسم بازدید کرد.

پایان خبر اکسیداک 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "3800 کلاس درس جدید باید در هرمزگان ساخته شود" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "3800 کلاس درس جدید باید در هرمزگان ساخته شود"، کلیک کنید.