7 هزار نفر متقاضی طرح جوانی جمعیت در آذربایجان شرقی وجود دارد

7 هزار نفر متقاضی طرح جوانی جمعیت در آذربایجان شرقی وجود دارد

اکسیداک/آذربایجان شرقی استاندار آذربایجان شرقی اظهار کرد: متقاضیان قطعی شده دریافت زمین در طرح جوانی جمعیت در استان، نزدیک به هفت هزار نفر است که تعیین تکلیف شده اند.

مالک رحمتی، یکشنبه، 9 اردیبهشت ماه، در نشست خبری با بیان اینکه در سفر وزیر راه به استان تعداد هشت هزار و 404 واحد مسکونی در اختیار متقاضیان قرار گرفت، گفت: در سفر وزیر راه و شهرسازی به استان به یک برنامه منسجم در حیطه مسکن دست پیدا کردیم تا عقب ماندگی این حوزه جبران شود.

به گزارش اکسیداک، وی افزود: یکی از مهمترین موضوعاتی که در استان از وزارت راه و شهرسازی مطالبه داریم، مقوله نهضت ملی مسکن است، چرا که تعهد قابل توجهی برعهده استان وجود دارد که تاکنون اقداماتی انجام شده اما لازم است تسریع یابد.

وی به مشکلات تامین زمین در طرح نهضت ملی مسکن اشاره کرد و ادامه داد: تاکنون 750 هکتار زمین در روستاها و نزدیک به هزار و 100 هکتار در تبریز و سایر شهرستان ها و برای باقیمانده ها نیز تعهدات زمین درنظر گرفته شده است. 

رحمتی گفت: برخی مشکلات معارضاتی در زمین شهرها وجود داشت که با توجه به قطعی شدن اختصاص دستگاه ها باید مشکلات را در اسرع وقت رفع کنند.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه اراضی موردنیاز طرح نهضمت ملی مسکن در اغلب شهرستان های استان تامین شده است، خاطر نشان کرد: 2 شهرستان مشکل دارند که اختیارات آن به استان واگذار شده تا مشکل برطرف شود.

تسهیلات بانکی به تسریع ساخت و سازها کمک می کند

وی با تاکید بر اینکه تسهیلات بانکی به تسریع ساخت و سازها کمک می کند، اذعان کرد: از اسفندماه سال گذشته، بانک ها در زمینه پرداخت وام موفق نشده بودند که در سفر دکتر بذرپاش به استان، ایشان با رییس کل بانک مرکزی صحبت کردند و در همان جلسه مقرر شد تا پرداخت تسهیلات در کمترین زمان ممکن آغاز شود تا شاهد شتاب بیشتری در ساخت و سازها باشیم.

رحمتی اعلام کرد: در سفر دکتر بذرپاش عملیات اجرایی 10 هزار و 221 واحد مسکن ملی در سراسر استان آغاز شد، و مجوز برای آغاز احداث حدود 10 هزار واحد دیگر نیز از وزیر راه و شهرسازی گرفته شد.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه قطعه 3 و 5 آزادراه تبریز-ارومیه توسط پیمانکار دیگری کار شده و باید به بخش خصوصی واگذار شود، افزود: وزیر راه و شهرسازی دستور داد که تا یک ماه آینده قرارداد این قطعات ابلاغ شود، و برای قطعه ششم نیز مصوبات بهتری با جدیت بیشتری درنظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: وزارت راه و شهرسازی نسبت به معرفی بانک عامل جهت اعطای تسهیلات پنج هزار میلیارد ریالی از محل ماده 56 برای این پروژه در یک ماه آتی اقدام می کند.

وی با بیان اینکه مبلغ یک هزار میلیارد ریال نیز در یک ماه آینده از طرف وزارت راه و شهرسازی به پیمانکار پرداخت می شود، اذعان کرد: وزارت راه چهار هزار تن قیر رایگان برای قطعه 6 تخصیص داده و برای ادامه کار همزمان با پیشرفت فیزیکی قیر اختصاص خواهد یافت.

وی به بازدید وزیر راه و شهرسازی از کنارگذر ایلخچی اشاره کرد و ادامه داد: مقرر شد اگر یک باند تا پایان تیر ماه تکمیل شود، یک هزار و 500 میلیارد ریال از وزارت راه به شرکت پیمانکار پرداخت شود. 

10 نقطه حادثه خیز آذربایجان شرقی اصلاح شده است

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه یکی از مشکلات راه های استان وجود 20 نقطه حادثه خیز بود که 10 مورد آن اصلاح شده، گفت: 10 مورد در دستور کار بود که در این سفر دستور داده شد تا تامین منابع با سرعت بیشتر انجام شده و تا پایان سال این نقاط برطرف شوند.

رحمتی همچنین به کمبود رام های قطار خط آهن استان، اشاره کرد و ادامه داد: دستور شفافی گرفته شده تا ریل باس دانشگاه شهید مدنی آذربایجان عودت داده و یک رام نیز به مسیر تبریز- تهران اضافه شود چراکه همان رام می تواند در مسیر تهران_خاوران مورد استفاده قرار گیرد.

وی خاطر نشان کرد: هفت کیلومتر باند دوم مسیر مرند_جلفا بلاتکلیف است و برای اجرای این قطعه یک هزار و 450 میلیارد ریال برآورد هزینه شده است و وزیر راه و شهرسازی پذیرفت تا 50 درصد مبلغ از سوی وزارت و باقی از ظرفیت منطقه آزاد ارس پرداخت شود.

سالن دوم فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز در اسرع وقت تکمیل شود

وی ادامه داد: وزیر راه و شهرسازی برای سالن دوم فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز که از سال 91 در مرحله فوندانسیون مانده است، دستور دادند تا در اسرع وقت تکمیل شود.

وی به تعهد شرکت عمران شهر جدید سهند جهت ساخت بیمارستان اشاره کرد و گفت: اصل این مصوبه را در سفر قبلی داشتیم اما کمیت و کیفیت محل مورد بحث بود و هماهنگی های لازم انجام و مقرر شده است تا بیمارستان 95 تخت خوابی توسط شرکت عمران ساخته و توسط دانشگاه علوم پزشکی تجهیز شود.

رحمتی اذعان کرد: وزیر راه و شهرسازی در این سفر قبول کردند تا تخفیف 50 درصدی عوارض برای آزادراه تبریز_سهند برای ساکنان تا پایان سالجاری تمدید شود.

ساخت هشت باب مدرسه در سهند

وی به تعهد شرکت عمران سهند برای ساخت هشت باب مدرسه اشاره کرد و گفت: ساخت تعدادی پاسگاه پلیس راه در این سفر تصویب شد.

وی اظهار کرد: مقرر شد تا یک هزار و 200 میلیارد ریال برای آزادراه 110 کیلومتری مراغه-هشترود پرداخت شود تا 29 کیلومتر این مجموعه تا تیرماه سالجاری به بهره برداری برسد.

وی با اشاره به اینکه قرارداد آزادراه تبریز_مرند به شورای عالی فنی ارسال شده است، گفت: در این سفر قرار شد تا شورای عالی فنی، اصلاح قرارداد و الحاقیه را تسریع کند و مشکل حل شود.

استاندار آذربایجان شرقی اظهار کرد: با پرداخت سه هزار میلیارد ریال از محل ماده 56، باند صوفیان_تبریز تا پایان تیر و باند تبریز-_صوفیان تا پایان شهریور سال جاری آماده بهره برداری خواهد شد.

وی ادامه داد: در پروژه های حمل و نقل و راه استان چند مشکل جدی وجود داشت که باید مورد تعیین تکلیف قرار می گرفت و مهمترین آن ها، آزادراه پیامبر اعظم(ص) است که همه نسبت به وضعیت این آزادراه اعتراض داشتند.

رحمتی با اعلام اینکه در این سفر مقرر شد تا بهسازی و آسفالت این آزادراه توسط سازمان راهداری انجام شود، گفت: 53 کیلومتر این مسیر بسیار حیاتی است که احتمالا کل آسفالت آن باید عوض شود و باقی 160 کیلومتر نیز به نوسازی و بهسازی نیاز دارد.

وی در پایان با بیان اینکه در مجموع برای 210 کیلومتر باید منابع تامین می شد، خاطر نشان کرد: در این سفر دستور داده شد تا از محل منابع سازمان راهداری 11 هزار میلیارد ریال اعتبار شامل چهار هزار میلیارد ریال از محل قیر رایگان وزارت راه و هفت هزار میلیارد ریال نیز از اعتبار سازمان راهداری تامین شود.

پایان خبر اکسیداک

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "7 هزار نفر متقاضی طرح جوانی جمعیت در آذربایجان شرقی وجود دارد" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "7 هزار نفر متقاضی طرح جوانی جمعیت در آذربایجان شرقی وجود دارد"، کلیک کنید.