93/8 درصد مردم از شهادت آیت الله رییسی ناراحت شدند

93/8 درصد مردم از شهادت آیت الله رییسی ناراحت شدند

به گزارش خبرگزاری اکسیداک، قاسم زایری رییس پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات 8 خرداد در هشتصد و بیست و یکمین جلسه شورای فرهنگ عمومی کشور نتایج نظرسنجی انجام شده درباره حادثه بالگرد رییس جمهور و میزان پیگیری و ناراحتی مردم در این اتفاق هولناک را رسماً اعلام کرد.

وی تاکید کرد: در ایام سانحه بالگرد رییس جمهور و برگزاری مراسم تشییع و در نهایت خاکسپاری آیت الله رییسی و همراهان شان، ما روزهای یکم تا چهارم خردادماه در پژوهشگاه یک نظرسنجی انجام دادیم که شامل دو بخش است؛ بخش اصلی مربوط به این حادثه غم بار است و بخش دوم به انتخابات ریاست جمهوری آتی برمی گردد.

زایری خاطرنشان کرد: در بخش اول که مربوط به حادثه است؛ ویژگی های جمعیت شناختی این نظرسنجی آمده که به صورت تلفنی در 31 استان انجام شده و به عنوان اولین سوال از مردم پرسیده شده چقدر این حادثه را پیگیری می کردند و احساس نگرانی داشتند. نتایج نشان می دهد 62.5 درصد لحظه به لحظه پیگیری می کردند و احساس نگرانی داشتند و 19/5 درصد تا حدودی اخبار را دنبال می کردند.

رییس پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات افزود: نکته مهم این است کسانی که در سال 1400 به آقای رییسی رای ندادند و به رقبای ایشان رای دادند، 66 درصد، موضوع را پیگیری می کردند و احساس نگرانی داشتند. کسانی که اساساً در آن انتخابات رای ندادند، 68 درصد از این حادثه احساس نگرانی داشتند و پیگیری می کردند.

وی ادامه داد: پرسیده شده چرا احساس نگرانی می کردید؟ جالب توجه این است که 86 درصد نگران جان و سلامت رییس جمهور و همراهان ایشان بودند و عوامل دیگر مثل نگرانی از جنگ و یا تهدیدات خارجی، گرانی طلا و یا هرج و مرج در کشور در مراحل بعدی قرار دارد.

زایری به عدد 93/8 درصد که مردم از شهادت آیت الله رییسی ناراحت شدند، اشاره کرد و افزود: نظر پاسخ گویان راجع به برخی از گزاره ها با پاسخ موافق اند یا مخالف؟ سوال شد، از جمله اینکه آیا از درگذشت آقای رییسی ناراحت شدند، پاسخ 93/8 درصد نشان دهنده عمق و تاثیر این حادثه است.

245245

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "93/8 درصد مردم از شهادت آیت الله رییسی ناراحت شدند" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "93/8 درصد مردم از شهادت آیت الله رییسی ناراحت شدند"، کلیک کنید.